Reklama

Reklama

Czworo dzieci, cztery niespełnione marzenia. To już na szczęście przeszłość [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czworo dzieci, cztery niespełnione marzenia. To już na szczęście przeszłość [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Fundacja Dziecięca Fantazja spełniła marzenia swoich podopiecznych. W tym gronie znalazły się dzieci z powiatu kutnowskiego.

Reklama

Spełnione marzenia dzieci z powiatu kutnowskiego

- Czy może być coś piękniejszego niż czas spędzony z rodziną w wyjątkowym miejscu w towarzystwie pięknych, egzotycznych zwierząt? Tej wiosny, dzięki gościnności Ogrodu Zoologicznego ZOO Borysew, czworo podopiecznych Fantazji i ich bliscy spędzili prawdziwie magiczne chwile, które na długo pozostaną w ich pamięci. Choć Wiktoria, Zuzia, Milenka i Alan mieszkają niedaleko, nigdy nie mieli okazji i możliwości odwiedzić ogrodu zoologicznego w Borysewie – mówi Patrycja Wróbel, Członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja

ZOO Borysew to miejsce, w którym spotkać można około 100 gatunków zwierząt. Są te groźne: białe tygrysy bengalskie, białe lwy czy puma, są też te łagodniejsze jak antylopy, zebry, małpy czy wielbłądy. 

- Osobną atrakcją są gatunki zamieszkujące tzw. świat wodny. Tu zdecydowany prym wiedzie foka Dawid, prawdziwa gwiazda, która chętnie popisuje się przed publicznością. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych jest też Mini ZOO. Nasi podopieczni odwiedzili ZOO w różnych terminach i wszyscy mieli z tej wizyty dużo frajdy – dodaje Patrycja Wróbel.

Borysew odwiedziła pełnoletnia Wiktoria z Ozorkowa. Urodziła się z zespołem Downa. Uwielbia zwierzęta, więc niezbyt sprzyjająca pogoda nie przeszkadzała dziewczynie cieszyć się i napawać każdym bliskim spotkaniem z nimi. 

- Zwierzęta podchodziły do Wiktorii, a ona śmiała się tak, jak tylko potrafi śmiać się prawdziwie szczęśliwy, młody człowiek – mówi P. Wróbel.

17-letnia Zuzia z miejscowości Szadek w powiecie kutnowskim zmada się z padaczką i upośledzeniem w stopniu umiarkowanym. Dla niej największą atrakcją były lwy. 

- Nastolatki wprost nie można było „odciągnąć" od wybiegu. Gdyby mogła, spędzałaby z tymi pięknymi zwierzętami każdą wolną chwilę. Czteroletniej Milence z Aleksandrówki (pow. kutnowski, woj. łódzkie), walczącej ze złośliwym nowotworem, podobało się wszystko. Nie było chyba miejsca, do którego by nie zajrzała. Musiała przywitać się ze wszystkimi zwierzętami, które natychmiast stawały się jej przyjaciółmi – opisuje Członek Zarządu Fundacji.

Wizyta w ZOO była też wielkim przeżyciem dla 6-letniego Alanka z Poddębic (woj. łódzkie), który zmaga się z autyzmem. Rodzina cudownie spędziła czas.

- Radości syna nie było końca. Dziękujemy z całego serca – powiedziała mama Alanka po wizycie w ZOO.

 

- Wiktoria, Zuzia, Milena, Alan i ich bliscy przeżyli prawdziwie magiczne chwile. Za podarowanie im nieopisanej radości, za zaproszenie z całego serca dziękujemy zarządowi i pracownikom Ogrodu Zoologicznego ZOO Borysew – podkreśla Patrycja Wróbel.

Fundacja zachęca rodziców dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu, przewlekłymi, genetycznymi i niepełnosprawnością do zgłaszania marzeń do Fundacji Dziecięca Fantazja. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy: ZGŁOŚ DZIECKO - Fundacja Dziecięca Fantazja (f-df.pl).

 - Zgłaszając się do Fundacji, dzieci mają nie tylko możliwość spełnienia marzeń, ale również otrzymania zaproszeń na wydarzenia i imprezy organizowane przez Fundację, otrzymywania upominków okolicznościowych, czy wsparcia socjalnego, oraz możliwość uczestnictwa w konkursach – dodaje P. Wróbel.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy