Reklama

Czy pod kutnowskimi szkołami jest bezpiecznie? Policjanci wskazują na uchybienia

Opublikowano:
Autor:

Czy pod kutnowskimi szkołami jest bezpiecznie? Policjanci wskazują na uchybienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najmłodsi, jeszcze przez kilka dni mogą cieszyć się wakacjami. Tymczasem kutnowscy policjanci już myślą o bezpieczeństwie uczniów, którzy za chwilę wrócą do szkolnych ławek. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego dokonali już bowiem kontroli stanu oznakowania oraz infrastruktury drogowej znajdującej się w rejonach szkół oraz dróg do nich prowadzących.

Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek po wakacjach, sporo pracy mają policjanci. Funkcjonariusze sprawdzają, czy oznakowanie jest widoczne oraz czytelne, zarówno dla pieszych i kierujących. Kontrolują prawidłowość ustawienia i stan znaków pionowych oraz poziomych, a także urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających.

Brak barierek ochronnych i znaków drogowych, niesprawna sygnalizacja świetlna oraz inne stwierdzone nieprawidłowości policjanci skierują do zarządców dróg, tak aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem uzupełnić nieprawidłowości i dokonać koniecznych napraw. Kutnowscy policjanci po przeprowadzonej kontroli stwierdzili dwa uchybienia związane brakiem odpowiedniego oznakowania.

Z początkiem września, kolejne działania polegać będą na patrolowaniu rejonów placówek edukacyjnych oraz przejść dla pieszych. Bezpieczeństwo uczniów to priorytet. Zadbajmy wspólnie, aby droga do szkoły była bezpieczna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE