Reklama

Czy praca za granicą bez znajomości języka jest możliwa?

Opublikowano:
Autor:

Czy praca za granicą bez znajomości języka jest możliwa? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Chcesz wyjechać do pracy za granicę, ale przed podjęciem tej decyzji hamuje Cię brak umiejętności posługiwania się językiem obcym państwa, do którego chcesz wyjechać? Wiele osób traci szansę na lepszą pracę w obawie przed tym, że nie znajdzie zatrudnienia, bądź nie da rady porozumieć się z przyszłym pracodawcą. Jak w praktyce wygląda rzeczywistość takich osób? Czytając ten artykuł, dowiesz się, jaka jest Twoja sytuacja na zagranicznym rynku pracy oraz podpowiemy Ci, co zrobić, aby zyskać legalne zatrudnienie bez języka za granicą.

Praca za granicą bez języka – gdzie szukać zatrudnienia?

Jeżeli nie znasz języka, możesz z powodzeniem wybrać się do pracy na produkcji, jako pomoc w gastronomii, hotelarstwie czy przy zbiorach owoców. W takich pracach znajomość języka wśród pracowników jest znikoma, dlatego na pewno nie będziesz jedyną osobą w podobnej sytuacji.

Szczególnie wtedy, gdy nie znasz języka, warto skorzystać z polskiej agencji pośrednictwa pracy. Takie firmy z powodzeniem pomogą znaleźć Ci legalne oraz satysfakcjonujące zatrudnienie. Dodatkowo wybierając polską agencję pracy, nie musisz martwić się o załatwienie wielu formalności między Tobą a pracodawcą, ponieważ agencja prawdopodobnie zrobi to za Ciebie!

Coraz więcej agencji również zatrudnia swoich polskich koordynatorów, aby na miejscu pomóc przyjezdnym zapoznać się z nowym miejscem oraz pracą.

Za granicą bez znajomości języka pracę z powodzeniem znajdą również tacy specjaliści jak hydraulicy, spawacze, a także pracownicy budowlani. Co więcej, Twoje kompetencje są bardzo atrakcyjne na zagranicznym rynku pracy. Z tego względu pracodawcy często nie wymagają od swoich pracowników znajomości języka obcego. Warto jednak dla własnego komfortu oraz dobrego pierwszego wrażenia nauczyć się paru najważniejszych zwrotów w języku kraju, do którego wybierzesz się do pracy.

Dlaczego znajomość języka nie jest kluczowym kryterium? Obsługa maszyn w większości krajów jest taka sama. Z tego względu ważniejsze są Twoje kwalifikacje np. czytanie rysunków technicznych niż znajomość języka danego kraju. Koniecznie zajrzyj na praca w Paryżu – ogłoszenia i oferty!

Praca za granicą bez języka – jakie są minusy?

Warto pamiętać, że praca za granicą bez języka jest możliwa jedynie na wyżej wymienionych oraz podobnych stanowiskach. Bez znajomości angielskiego lub języka kraju, w którym pracujesz, prawdopodobnie nie dostaniesz awansu lub pracy na stanowiskach kierowniczych. Jeżeli zatem chcesz rozwijać swoją ścieżkę kariery za granicą, musisz się nauczyć języka kraju, w którym pracujesz.

Jeżeli masz zamiar wybrać się do pracy tymczasowej za granicą, brak znajomości nie będzie Ci raczej doskwierać przez ten okres. Jednak w dłuższej perspektywie nieznajomość języka kraju, w którym się mieszka lub chociaż języka angielskiego może być coraz bardziej uciążliwa. Jednak wystarczy trochę dobrej woli, aby nauczyć się języka obcego. Codzienny kontakt oraz "zanurzenie" w danym języku mają bardzo dobry wpływ na proces jego nauki.

Praca za granicą – podsumowanie

Praca za granicą bez znajomości języka jest jak najbardziej możliwa. Najlepiej w takiej sytuacji skorzystać z pomocy polskiej agencji pracy. Aby dostać pracę za granicą, ważniejsze są kompetencje i nabyte umiejętności. Dzięki temu wiele rodaków wybiera się co roku do pracy za granicą nawet bez znajomości języka. Skontaktuj się z certyfikowaną agencją Poland WorkForce, która znajdzie dla Ciebie legalne i atrakcyjne zatrudnienie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE