Praca za granicą bez języka – gdzie szukać zatrudnienia?
Jeżeli nie znasz języka, możesz z powodzeniem wybrać się do pracy na produkcji, jako pomoc w gastronomii, hotelarstwie czy przy zbiorach owoców. W takich pracach znajomość języka wśród pracowników jest znikoma, dlatego na pewno nie będziesz jedyną osobą w podobnej sytuacji.Szczególnie wtedy, gdy nie znasz języka, warto skorzystać z polskiej agencji pośrednictwa pracy. Takie firmy z powodzeniem pomogą znaleźć Ci legalne oraz satysfakcjonujące zatrudnienie. Dodatkowo wybierając polską agencję pracy, nie musisz martwić się o załatwienie wielu formalności między Tobą a pracodawcą, ponieważ agencja prawdopodobnie zrobi to za Ciebie!
Coraz więcej agencji również zatrudnia swoich polskich koordynatorów, aby na miejscu pomóc przyjezdnym zapoznać się z nowym miejscem oraz pracą.
Za granicą bez znajomości języka pracę z powodzeniem znajdą również tacy specjaliści jak hydraulicy, spawacze, a także pracownicy budowlani. Co więcej, Twoje kompetencje są bardzo atrakcyjne na zagranicznym rynku pracy. Z tego względu pracodawcy często nie wymagają od swoich pracowników znajomości języka obcego. Warto jednak dla własnego komfortu oraz dobrego pierwszego wrażenia nauczyć się paru najważniejszych zwrotów w języku kraju, do którego wybierzesz się do pracy.
Dlaczego znajomość języka nie jest kluczowym kryterium? Obsługa maszyn w większości krajów jest taka sama. Z tego względu ważniejsze są Twoje kwalifikacje np. czytanie rysunków technicznych niż znajomość języka danego kraju. Koniecznie zajrzyj na praca w Paryżu – ogłoszenia i oferty!
Praca za granicą bez języka – jakie są minusy?
Warto pamiętać, że praca za granicą bez języka jest możliwa jedynie na wyżej wymienionych oraz podobnych stanowiskach. Bez znajomości angielskiego lub języka kraju, w którym pracujesz, prawdopodobnie nie dostaniesz awansu lub pracy na stanowiskach kierowniczych. Jeżeli zatem chcesz rozwijać swoją ścieżkę kariery za granicą, musisz się nauczyć języka kraju, w którym pracujesz.Jeżeli masz zamiar wybrać się do pracy tymczasowej za granicą, brak znajomości nie będzie Ci raczej doskwierać przez ten okres. Jednak w dłuższej perspektywie nieznajomość języka kraju, w którym się mieszka lub chociaż języka angielskiego może być coraz bardziej uciążliwa. Jednak wystarczy trochę dobrej woli, aby nauczyć się języka obcego. Codzienny kontakt oraz "zanurzenie" w danym języku mają bardzo dobry wpływ na proces jego nauki.