Reklama

Reklama

Czytają sobie w bibliotece

Opublikowano: pon, 16 lis 2015 09:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Kutnie włączył się w akcję „Czytam sobie w bibliotece”, której głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w wieku 5-8 lat. Nasza placówka znalazła się na liście 900 bibliotek, które przeprowadziły zajęcia na podstawie scenariuszy do książek z serii „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont.W ramach projektu zrealizowano dwa spotkania w SP nr 1 z klasą I f, której wychowawcą jest Iwona Kowalska. Podczas pierwszych warsztatów pod hasłem „Przyjaciele Planety Ziemia” dzieci wysłuchały tekstu książki Wojciecha Widłaka pt. „Marta i ufoludek”, poznały podstawowe pojęcia dotyczące segregacji śmieci oraz wykonały pracę plastyczną „śmieciojadki”.

Reklama

Kolejne spotkanie dotyczyło książki Ewy Nowak pt. „Szarka” podczas, którego uczniowie tropili ślady dzikich zwierząt a dzięki lekturze książki pogłębili swoją wiedzę dotyczącą życia i zwyczajów wilków.

Na zakończenie akcji każdy uczestnik otrzymał teczkę „Czytam sobie w bibliotece” zawierającą dyplom oraz gadżety potrzebne każdemu czytelnikowi – zakładki, zawieszki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)