Reklama

Reklama

Dobre wiadomości: Przekazują szpitalom namioty do walki z koronawirusem

Opublikowano: pt, 20 mar 2020 09:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ratownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej przekazują polskim szpitalom namioty medyczne, których używają podczas misji zagranicznych. Rozstawione szpitale polowe pozwolą na weryfikację pacjentów, zanim Ci trafią do szpitali czy na oddziały ratunkowe. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w placówkach, które dziś są szczególnie na to narażone.

Reklama

- Namiot medyczny będzie pełnił w naszym szpitalu funkcję stacji triażowej. Obejmiemy wstępnym badaniem pacjentów, personel, jak i inne osoby przekraczające bramę Warszawskiego Szpitala dla Dzieci – mówi Izabela Marcewicz-Jendrysik, dyrektorka Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. - W dobie obecnego kryzysu epidemiologicznego wszelkie działania stojące na straży zapewnia bezpieczeństwa zdrowotnego są niezbędne.

PCPM dzieli się również medycznym sprzętem - w piątek do szpitala w Łańcucie dotrą brakujące środki dezynfekcyjne, zestawy ubrań jednorazowych oraz rękawiczki.

- Wysłaliśmy z magazynu co mogliśmy, pozostając w gotowości na wezwanie WHO. Do Łańcuta wysłaliśmy środki dezynfekcyjne, zestawy ubrań jednorazowych oraz rękawiczki - tłumaczy Michał Madeyski, koordynator Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM. - Dbamy o to, aby członkowie Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM byli bezpieczni w miejscu swojej pracy. Dziś są potrzebni w kraju.

Jak podkreśla PCPM, organizacja chce wspierać ratowników, którzy od lat niosą pomoc w różnych częściach świata, w ich macierzystych placówkach medycznych. Medyczny Zespół Ratunkowy to jedyna w Polsce grupa szybkiego reagowania certyfikowana przez WHO. Pozostaje w gotowości do misji w ciągu 24 godzin w dowolnym miejscu na mapie świata.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)