Reklama

Reklama

Dobre wieści z oddziałów covidowych w Kutnie. Liczba pacjentów spada

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KSS

Dobre wieści z oddziałów covidowych w Kutnie. Liczba pacjentów spada - Zdjęcie główne

Spada liczba osób z COViD-19 przebywających w kutnowskim szpitalu | foto KSS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znacznie zmniejszyła się liczba pacjentów z COViD-19 przebywających w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Jak informuje placówka, taki stan utrzymuje się już od kilku dni.

Reklama

Przypomnijmy, że pacjenci covidowi przebywają na sześciu oddziałach. Są to: I Oddział Wewnętrzny, II Oddział Wewnętrzny, Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym, Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Oddział Chirurgiczny Ogólny i Chirurgii Onkologicznej oraz Oddział Intensywnej Terapii. 

Niedawno odziały były zapełnione pacjentami z COViD-19. Na chwilę obecną sytuacja wygląda już dużo lepiej. 

- Od kilku dni widzimy wyraźny spadek liczby przebywających w naszym szpitalu Pacjentów covidowych. Na dziś na godzinę 9:00 przebywało w kutnowskim szpitalu 81 pacjentów z COViD-19 i ta ilość osób od kilku dni jest podobna - mówi zastępca dyrektora KSS, Bartosz Serenda.

Zastępca szefa placówki przypomina, że jeszcze w listopadzie i grudniu bywały dni, że pomagano ponad 140 osobom dziennie.

- Obawialiśmy się wówczas o kolejnych Pacjentów dla których wkrótce mogłoby braknąć wolnych łóżek covidowych. Oczywiście nie znamy przyczyny tych spadków, ale być może przybywa szpitali i łóżek covidowych w innych powiatach i wówczas nie jest to wynikiem dobrych danych globalnych. Oby ta spadkowa tendencja miała jednak pozytywne podłoże i utrzymała się, czego życzymy wszystkim, a w szczególności Pacjentom i Ich Rodzinom - dodaje Serenda. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy