Reklama

Reklama

Dodatek węglowy: kiedy pieniądze trafią na konta gmin i mieszkańców? Są dobre wieści!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Dodatek węglowy: kiedy pieniądze trafią na konta gmin i mieszkańców? Są dobre wieści! - Zdjęcie główne

Dodatek węglowy powinien niebawem trafić na konta mieszkańców gmin powiatu kutnowskiego | foto poglądowe/archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy powiatu kutnowskiego ubiegający się o dodatek węglowy, mogą powoli zacząć wypatrywać wpłat na swoje konta. Ministerstwo Klimatu i Środowiska, po przeanalizowaniu wniosków przesłanych przez wojewodę łódzkiego, Tobiasza Bocheńskiego, przelało wczoraj na konto urzędu fundusze na wypłatę dodatków węglowych. Pieniądze zostały bezzwłocznie przekierowane do gmin i już wkrótce mają trafić do beneficjentów.

Reklama

Jak przekazuje ministerstwo, pierwsza transza środków na dodatek węglowy wynosi 9,5 mld zł. Samorządy muszą teraz uruchomić procedury, mające na celu jak najszybszą dystrybucję pieniędzy.

- Zgodnie z ustalonym harmonogramem przekazaliśmy jako urząd wojewódzki zapotrzebowanie w kwocie 616.274.829 zł. Weszła w życie nowelizacja przewidująca więcej czasu na rozpatrzenie wniosków przez gminy oraz uszczelniająca system wypłat, by wykluczyć nadużycia do których niestety dochodziło - zawiadamia urząd województwa łódzkiego. 

Należy pamiętać, że tempo wypłaty dla wnioskodawców zależy obecnie od służb finansowych poszczególnych gmin województwa łódzkiego. 

Przypomnijmy, że jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł to kwota jaką otrzymają właściciele gospodarstw domowych, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone.

Dodatek przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Osoby, które chcą jeszcze złożyć wnioski o dodatek węglowy mają na to czas do 30 listopada 2022 r.

Info: własne/Ministerstwo Klimatu i Środowiska/urząd województwa łódzkiego

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy