Reklama

Reklama

Dodatki covidowe dla personelu niemedycznego. Ile dostali pracownicy kutnowskiego szpitala?

Opublikowano: czw, 22 lip 2021 14:30
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Dodatki covidowe dla personelu niemedycznego. Ile dostali pracownicy kutnowskiego szpitala? - Zdjęcie główne

Dodatki covidowe trafiły już do pracowników kutnowskiego szpitala | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do 15 czerwca kierownicy placówek medycznych mieli czas na przekazanie NFZ listy pracowników niemedycznych uprawnionych do otrzymania jednorazowych dodatków covidowych. Czy pieniądze trafiły już do personelu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego? Ilu pracowników otrzymało świadczenie? Mamy dane z Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Reklama

- Łódzki NFZ przekazuje placówkom medycznym należne środki w terminie 3 dni roboczych od przesłania przez szpital kompletu dokumentów. Dyrektor szpitala ocenia, w oparciu o kryteria z polecenia, którzy pracownicy niemedyczni kwalifikują się do otrzymania dodatkowego świadczenia pieniężnego - wyjaśnia Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ. 

Kutnowski Szpital Samorządowy otrzymał do tej pory 412 324,50 zł na świadczenia dla personelu niemedycznego. Pieniądze przekazano dla 69 wskazanych przez dyrekcję szpitala osób.

Jak mówi w rozmowie z KCI prezes KSS, Artur Gur, pracownicy otrzymali przelewy 20 lipca. 

Od maja 2020 r. w regionie łódzkim wypłacono łącznie już 592 026 352,37 zł z tytułu „dodatku covidowego" dla medyków z 39 placówek. Otrzymało go 14 442 osób (lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy, diagności laboratoryjni).

Dla kogo dodatki?

Prawo do tego jednorazowego świadczenia w wysokości 5 tys. złotych brutto, zgodnie z poleceniem mają:

1. osoby niewykonujące zawodów medycznych, które przez co najmniej 21 dni, w okresie od 1 listopada 2020 r. do 31 maja 2021 r. wykonywały:

a. w szpitalach II i III poziomu zabezpieczenia „covidowego" czynności zawodowe w warunkach bezpośredniego kontaktu z pacjentami z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS-CoV-2;

b. czynności zawodowe w warunkach bezpośredniego kontaktu z pacjentami z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w jednostkach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego lub izbach przyjęć;

c. czynności zawodowe w laboratoriach należących do szpitali I, II i III poziomu zabezpieczenia „covidowego" w podmiotach leczniczych, z którymi NFZ zawarł umowę o wykonywanie testów diagnostycznych RT-PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2, w których - w okresie wykonywania tych czynności - realizowano testy diagnostyczne RT-PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2.

2. osoby wykonujące zawody medyczne oraz osoby niewykonujące zawodów medycznych, które przez co najmniej 21 dni, w okresie od 4 września 2020 r. do 31 maja 2021 r., uczestniczyły w podmiotach leczniczych udzielających świadczeń w zakresie transportu sanitarnego, w związku przeciwdziałaniem COVID-19 w udzielaniu tych świadczeń i miały bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Świadczenie jednorazowe uzyskują ww. osoby, które na dzień zgłoszenia do otrzymania jednorazowego dodatku są zatrudnione w placówce medycznej lub w firmie świadczącej usługi na rzecz tej placówki, na podstawie umowy o pracę, lub umowy cywilnoprawnej zawartej z tą placówką lub z podwykonawcami tej placówki, w których - w ramach zatrudnienia - wykonywały czynności zawodowe w warunkach opisanych w punktach 1 i 2.

Dla medyków – z tytułu „dodatku COVID" Łódzki NFZ do tej pory wypłacił Kutnowskiemu Szpitalowi Samorządowemu 13 318 159,83 zł (dotyczy okresu od 01.10.2020 do 31.05.2021).

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy