Reklama

Dostałeś takiego maila ze skarbówki? Nie odpowiadaj, to oszuści!

Opublikowano:
Autor:

Dostałeś takiego maila ze skarbówki? Nie odpowiadaj, to oszuści! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Izba Administracja Skarbowej w Łodzi ostrzega przed fałszywymi mailami. Krajowa Administracja Skarbowa nie jest ich autorem. Maile to kolejne oszustwo, w którym najprawdopodobniej chodzi o wyłudzenie danych osobowych lub zawirusowanie komputerów nieostrożnych osób.

- Odbieramy sygnały, że podatnicy otrzymują na skrzynki mailowe zawiadomienia o wszczęciu kontroli przez urząd skarbowy (treść zawiera liczne błędy, nie wskazuje na konkretny urząd). W każdym przypadku zawiera odnośnik – załącznik do pobrania, zawierający prawdopodobnie szkodliwe oprogramowanie. Prosimy nie odpowiadać na takie maile i nie otwierać dołączonych plików! Administracja Skarbowa nie jest nadawcą tej korespondencji - ostrzega Agnieszka Pawlak, Rzecznik prasowy IAS w Łodzi.

Poniżej i w załączeniu treść fałszywego maila, pisownia oryginalna.

Urzad Skarbowy doreczyl zawiadomienie o zamiarze wszczecia kontroli w dniu 19.01.2020r. Wobec braku mozliwosci nawiazania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.01.2020r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.01.2020r. w celu ustalenia terminu wszczecia kontroli. Urzad Skarbowy wyznacza termin wszczecia kontroli na 19.01.2020r. o godz. 9.00.
Jednoczesnie Urzad Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z pуzn. zm.) w zwiazku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie dzialalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z pуzn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje sie w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiazana/y do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspуlpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie dzialalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiazany do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczegуlnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci.
Jest Pani/Pan zobowiazana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentуw zwiazanych z prowadzona przez Pania/Pana Firma wymienionych w zalaczniku.
Zalacznik do pobrania
Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpujacy znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pуzn. zm.).
INSPEKTOR KONTROLI
Urzad Skarbowy
mgr Barcik Jacek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE