reklama
reklama

Dostarczają prąd w woj. łódzkim. Zapowiadają zmiany, mieszkańcy mają odczuć korzyści

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe - canva

Dostarczają prąd w woj. łódzkim. Zapowiadają zmiany, mieszkańcy mają odczuć korzyści - Zdjęcie główne

Na zapowiedzianej nowości mają skorzystać wszyscy | foto poglądowe - canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaDostawca energii elektrycznej obsługujący m.in. sporo miejscowości z województwa łódzkiego poinformował o zmianach, które mają być korzystne dla odbiorców.
reklama

"Skorzystają na tym wszyscy"

Główne założenie nowej usługi polega na tym, że odbiorca będzie mógł zwiększyć pobór mocy czynnej ponad wartość mocy umownej bez dodatkowych opłat z tytułu tego przekroczenia. Usługa będzie dostępna we wskazanych wcześniej przez Energa-Operator dniach i godzinach. Bezpłatne zwiększenie poboru mocy będzie możliwe do poziomu mocy bezpiecznej, wyznaczonej przez Operatora.

reklama

W związku z wdrożeniem nowego rozwiązania Energa-Operator prowadziła konsultacje publiczne w sprawie zmiany w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD).

Jak podają pracownicy Energa, zakres i zasada działania Interwencyjnej Dostawy Mocy Czynnej, nad którą pracuje obecnie Energa-Operator, wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej w szczycie generacji z OZE.

- Do naszej sieci przyłączonych jest ponad 9 GW OZE, które przy dobrych warunkach atmosferycznych generują moc przekraczającą najczęściej zapotrzebowanie na nią przez odbiorców Energa-Operator. Dlatego szukamy rozwiązań na zagospodarowanie tych nadwyżek poprzez przesunięcie okresów jej konsumpcji tak, aby pokrywała się z godzinami wysokiej produkcji. Temu ma właśnie służyć usługa Interwencyjnej Dostawy Mocy Czynnej. To rozwiązanie korzystne dla wszystkich stron: odbiorców, producentów OZE oraz dla nas jako operatora systemu dystrybucyjnego – mówi Robert Świerzyński, prezes Energa-Operator.

reklama

Nowy produkt skierowany będzie do odbiorców z grup taryfowych A, B lub C2, którzy mają możliwość sterowania poborem mocy odbiorczej. Odbiorca każdorazowo sam będzie decydował, czy dostosować swoją działalność do zaproponowanego w danym przedziale czasu poboru ponadumownej mocy.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo