Reklama

Reklama

Dożynkowa zabawa w gminie Krośniewice. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj Dąbrowice, dziś pobliskie Krośniewice. Rolnicy z naszego regionu świętują i kolejna gmina organizuje zabawę dożynkową.

Reklama

Dożynki gminy Krośniewice rozpoczęły się dziękczynną mszą święta odprawioną w kościele parafialnym w Krośniewicach. Po niej korowód przejechał do wsi Kopy. 

Tam na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej odbyły się tradycyjne obrzędy dożynkowe i wygłoszono okolicznościowe przemówienia. Rolnikom dziękowała m.in. burmistrz gminy Krośniewice.

- Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni dla każdego rolnika. To odpoczynek i radość po ciężkiej pracy. Na ziemiach polskich mają one długą tradycję. Wieńce dożynkowe uosabiały zebrane plony i urodzaj, niesiono je do kościoła do poświęcenia. Pieśni śpiewane przy tej okazji mówiły o plonach i trudzie żniwiarza, wyrażały troskę o przyszłe urodzaje. Na przestrzeni wieków uroczystości dożynkowe zmieniały swój charakter. Tak dawniej jak i dziś dożynki są ważne dla wszystkich, bo przypominają, że to właśnie dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach polski chleb – mówiła burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

W ramach części artystycznej zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Łódź, co było połączone z animacjami dla publiczności. Następnie na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta z Krośniewic.

Przewidziano również koncerty zespołu BACIARY, kapeli Krośniewiacy, oraz duetu MałYzDużyM.

O godz. 20 ruszy zabawa taneczna z zespołem Rocco Band, która potrwa do godz. 23.

Organizatorzy przewidzieli także warsztaty rękodzielnicze, plac zabaw dla dzieci, stoiska wystawiennicze, handlowe i gastronomiczne, strefę Kół Gospodyń Wiejskich i inne atrakcje.

Starostami tegorocznych dożynek są Renata Błaszczyk i Tomasz Szymczak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy