Dramatyczny mecz w Rawie

Dramatyczny mecz w Rawie - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno po dramatycznym meczu zremisował 2:2 (1:1) z Mazovią Rawa Mazowiecka w meczu 13. kolejki czwartej ligi łódzkiej.Bramki dla "Żółto-Niebieskich" zdobyli Michał Rosiak i Mariusz Jakubowski.Pierwsi prowadzenie zdobyli kutnianie, a na listę strzelców wpisał się Michał Rosiak, który wykorzystał podanie od Sylwestra Płachety i strzałem po długim słupku pokonał golkipera gospodarzy.

Niestety jeszcze przed przerwą gola zdobyła Mazovia i piłkarze schodzili do szatni przy stanie 1:1.

Druga połowa była bardzo dramatyczna i napięcie trzymało do ostatnich sekund spotkania. Takiego scenariusza nie powstydziłby się nawet Alfred Hitchock. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, a kilkanaście minut potem drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Paweł Ocetek. Zazwyczaj spokojnego i opanowanego obrońcę "Żółto-Niebieskich" poniosły nerwy i odepchnał przeciwnika bez piłki.

- W dziesięciu o dziwo grało nam się lepiej, niż w pełnym składzie. Skupiliśmy się na wrzucaniu długich piłek za obrońców, co przyniosło efekt w postaci rzutu karnego - mówił Mariusz Jakubowski, kapitan MKS.

Wyżej wspomniana sytuacja miała miejsce w ... 93. minucie i była zapowiedzią scen, które nie jednego kibica mogły przyprawić o palpitację serca. Najpierw arbiter podyktował rzut karny dla "Żółto-Niebieskich" za faul na Sylwestrze Płachecia, który wykorzystał Mariusz Jakubowski.

Minutę później gospodarze oddali strzał, który zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Ireneusza Kamińskiego, a w ostatniej akcji meczu do siatki trafił Sylwester Płacheta.

Niestety arbiter Maciej Kierzkowski (Piotrków Tryb.) najpierw pokazał na środek boiska zaliczając bramkę, zaś pół minuty później po protestach piłkarzy Mazovii skonsultował się z sędzią bocznym i nie uznał gola. Jako powód podał zagranie ręką naszego najlepszego zawodnika w tym meczu. Spotkanie zakończyło się zasłużonym remisem 2:2 i podopieczni Pawła Ślęzaka kontynuują fatalną passę spotkań wyjazdowych w tym sezonie. W sześciu spotkania cztery razy ponieśli porażkę i dwukrotnie zremisowali. Po trzynastu kolejkach kutnianie zajmują

Mazovia Rawa Mazowiecka - MKS Kutno 2:2 (1:1)
0:1 Michał Rosiak 33 min
1:1 Tomasz Stasiewicz 40 min
2:1 Rafał Jakubczak 51 min
2:2 Mariusz Jakubowski 90+3 min

Czerwona kartka : Paweł Ocetek (za dwie żółte) (MKS)

MKS Kutno : Kamiński - Ocetek, Panek, Łucki, Grzegorek - Karczewski (Pokorski), Jakubowski, Rosiak, Jonczyk (Jaśkiewicz) - Piotr Michalski (Plichta), Płacheta