Reklama

Reklama

Podwyżka opłat za wyżywienie w kutnowskim żłobku? Radni przegłosowali uchwałę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Podwyżka opłat za wyżywienie w kutnowskim żłobku? Radni przegłosowali uchwałę  - Zdjęcie główne

Podwyżka opłat za wyżywienie w kutnowskim żłobku? Radni przegłosowali uchwałę | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na wtorkowej sesji Rady Miasta Kutno radni przegłosowali wzrost opłat za wyżywienie dzieci w żłobku miejskim. Głosy były mocno podzielone, jednak ostatecznie uchwała weszła w życie. Jak czytamy w jej uzasadnieniu, decyzja ta podyktowana jest znacznym wzrostem cen artykułów spożywczych. Na mocy uchwały maksymalna kwota, jaką żłobek może pobrać za wyżywienie to 20 zł. Nie musi jednak tak być.

Reklama

Radni zdecydowali. Maksymalnie 20 zł za wyżywienie w żłobku

W związku ze znacznym wzrostem cen artykułów spożywczych konieczne jest podniesienie maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie w żłobku – wyjaśnia magistrat. Przypomnijmy, podjęta w 2018 roku uchwała ustaliła wyżej wymienioną kwotę na 9 zł dziennie. Teraz wyniesie ona 20 zł. Placówka w żaden sposób nie może jej przekroczyć, ale ma możliwość pobierania niższej niż 20 zł opłaty. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jakiej dokładnie. 

- Obecnie kwota ta jest niewystarczająca, aby zapewnić najmłodszym mieszkańcom Kutna wyżywienie zgodne z normami żywienia właściwymi dla dzieci w danej grupie wiekowej. Wobec powyższego podjęcie niniejszej uchwały jest w pełni uzasadnione – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Jak do tej pory rozkładały się koszty całodniowego wyżywienia? W przypadku Żłobka Miejskiego "Wesoła łąka" zarządzanego właśnie przez Miasto Kutno składało się ono ze śniadania, drugiego śniadanie, obiadu i podwieczorku. 

  • Śniadanie - 1.70 zł
  • II śniadanie - 1.30 zł
  • Obiad - 4.50 zł
  • Podwieczorek - 1.50 zł
  • Łącznie - 9 zł
 

Ciągły wzrost cen, w szczególności produktów spożywczych, spowodował jednak, że dotychczasowa kwota 9 zł jest niewystarczająca. Tygodniowo rodzice korzystający z pełnego wyżywienia dla swoich dzieci płacili 45 zł. Jeśli stawka miałaby zostać podniesiona do 20 zł dziennie, tygodniowa opłata wynosić będzie 100 zł. Przypomnijmy jednak, że podwyżka wcale nie musi być tak wysoka. 

Jak głosowali radni? Ile wynoszą opłaty w innych żłobkach?

"Za" zmianą obowiązującej uchwały głosowało dziesięcioro radnych. Głos "przeciw" oddało siedmioro, natomiast głosów wstrzymujących nie było.

Postanowiliśmy sprawdzić, ile wynoszą opłaty za wyżywienie w pozostałych placówkach tego typu w powiecie kutnowskim. Warto zaznaczyć, że większość z nich to instytucje niepubliczne. Wszystkie dane pochodzą z rejestru żłobków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Niepubliczny Żłobek "Maluchowo A", Kutno – dzienna opłata za wyżywienie 15 zł

Niepubliczny Żłobek "Maluchowo B", Kutno – dzienna opłata za wyżywienie 15 zł

Niepubliczny Żłobek "MIŚ" Kutno – dzienna opłata za wyżywienie 17 zł

Klub Dziecięcy "Kraina Młodych Odkrywców", Gołębiew Stary – dzienna opłata za wyżywienie 12 zł

Klub Dziecięcy "Leśna Gromada" – miesięczna opłata za wyżywienie 118,87 zł 

Gminny Żłobek w Bedlnie – dzienna opłata za wyżywienie 15 zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy