Reklama

Reklama

Bocianie przedszkole pod Kutnem. Pod opieką lokalnego stowarzyszenia jest już kilkanaście maluchów [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Coraz więcej młodych bocianów przebywa pod opieką podkutnowskiego Stowarzyszenia „Pomagam Bocianom”. Jak wspominają przedstawiciele organizacji, ich historie są często dramatyczne. Cały czas potrzebne jest również wsparcie finansowe, które pomoże w wykarmieniu maluchów, a także zakupie sprzętu niezbędnego do pomocy bocianom z naszego regionu.

Reklama

Całodobowa transmisja, w której trakcie możecie podglądać tętniące życiem bocianie gniazdo, dostępna jest TUTAJ.

W miniony weekend stowarzyszenie poinformowało o młodych bocianach, które trafiły pod jego opiekę. W sobotę (2 lipca) było ich już 11! Kolejne jednak cały czas się pojawiają. W naszej galerii znajdziecie ich zdjęcia. 

Do prowadzonego przez stowarzyszenie Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt przybywa coraz więcej piskląt. Związane jest to z wieloma tragicznymi historiami, które spotkały bocianie rodziny, m.in. śmiercią jednego z rodziców, czy eliminacją z gniazda. Takie osobniki dostają w ośrodku odpowiedni pokarm. - Potrafią zjeść naprawdę dużo, a pokarm musi zawierać odpowiednie witaminy w tym wapń niezbędny do prawidłowego rozwoju malucha – zapewnia Artur Paul ze Stowarzyszenia "Pomagam Bocianom".

- Już niedługo będziemy obrączkować nasze przedszkole, a może znajdzie się ktoś, kto zakupi nadajnik gps dla jednego z maluchów – mówi Artur Paul. 

Stowarzyszenie codziennie otrzymuje masę zgłoszeń, na które stara się odpowiadać i reagować najlepiej jak się da. Niestety nie wszystkie potrzeby udaje się spełnić. W tym celu na portalu ratujemyzwierzaki.pl założono zbiórkę, która pomoże sfinansować zakup niezbędnego do opieki nad ptakami sprzętu - w tym leków, opatrunków, igieł, strzykawek, inkubatorów i wiele więcej.

- Nasza pomoc polega na zajmowaniu się miejscami lęgowymi, staramy się interweniować w każdej sprawie po wcześniejszej naszej weryfikacji zgłoszonego zdarzenia, podejmujemy kroki, aby chronić cenne miejsca lęgowe tych ptaków, także inwentaryzujemy gniazda, prowadzimy akcje obrączkowania ptaków, a co najważniejsze zajmujemy się bocianami, które wskutek nieszczęśliwych zdarzeń losowych zostają ranne i aby przeżyć, potrzebują ludzkiej pomocy – czytamy na stronie zbiórki.

„Pomagam Bocianom” jest stowarzyszeniem zajmującym się ochroną bociana białego w województwie łódzkim. Prowadzi także Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt zgodnie z pozwoleniem Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie. Swoją opieką otacza m.in. te ptaki, które z różnych przyczyn nie są w stanie latać i co za tym idzie, nie miałyby szans przeżyć na wolności.

Działalność stowarzyszenia możecie śledzić m.in. na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy