Reklama

Reklama

Duża akcja drogówki i policyjny dron na kutnowskich ulicach. Posypały się mandaty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony czwartek, 28 września na terenie Kutna przeprowadzone zostały krajowe działania „NURD” (Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego). Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i cyklistów, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje. Pracę kutnowskiej drogówki w tym dniu wspierał dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Reklama

28 września 2022 roku kutnowska policja włączyła się w krajową akcję „NURD” (Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego). Mundurowi podczas tych działań przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów.

Działania ukierunkowane były głównie na ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W akcji kutnowskiej drogówce pomagał bezzałogowy statek powietrzny z Komendy Wojewódzkie Policji w Łodzi. Dron to profesjonalne i nowoczesne urządzenie, wyposażone w precyzyjną kamerę, które rejestruje wykroczenia w miejscach, gdzie dochodzi do szczególnie niebezpiecznych sytuacji. To dzięki niemu, mundurowi mogli  jeszcze szybciej reagować na pojawiające się zagrożenia.

Policjanci podczas tych działań skontrolowali 67 uczestników ruchu drogowego. Ujawnionych zostało 54 sprawców wykroczeń, w tym 22 to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

- Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię! - mówi kom. Edyta Machnik z kutnowskiej policji. 

Info: KPP w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy