Dwa pucharowe zwycięstwa MKS

Dwa pucharowe zwycięstwa MKS - Zdjęcie główne

WydarzeniaPierwsza drużyna MKS Kutno wygrała na wyjeździe w Rosanowie z tamtejszym LKS 4:2 (2:1) w meczu III rundy PP (ŁZPN). Po dwa gole zdobyli Rafał Jankowski i Mariusz Jakubowski.Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy niespodziewanie w 7. minucie objęli prowadzenie. Strzał rzutu wolnego z ponad 20 metrów Dariusza Florczaka kompletnie zaskoczył Mateusza Turkowskiego i piłka zatrzepotała w siatce.

Kolejne minuty należały do trzecioligowców z Kutna, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki. W 13. minucie Kamil Zagajewski trafił w słupek, zaś chwilę później jego uderzenie głową o centymetry minęło poprzeczkę. Ekipa Pawła Ślęzaka doprowadziła do remisu dopiero w 30. minucie za sprawą trafienia będącego w wyśmienitej formie strzeleckiej Rafała Jankowskiego. Osiem minut później było już 2:1, a na listę strzelców wpisał się Mariusz Jakubowski. Mimo sporej przewagi MKS, gospodarze groźnie kontrowali i dwukrotnie byli bliscy szczęścia.

W przerwie Paweł Ślęzak zdecydował się przeprowadzić trzy zmiany. Na ławce usiedli Adam Grzybowski, Rafał Kubiak oraz Kamil Zagajewski. Ich miejsce zajęli Bartosz Kaczor, Kamil Bartczak oraz Nigeryjczyk Otito Onubiyi Praise.

W 64. minucie gospodarze po rzucie wolnym i błędzie Mateusza Turkowskiego doprowadzili do remisu. Do kutnowskiej siatki ponownie trafił Dariusz Florczak. Kolejne minuty należały do MKS, jednak kutnianie grali bardzo chaotycznie i bez jakiegokolwiek pomysłu na wykończenie akcji. Szansę wyprowadzenia Miejskich na prowadzenie miał dwukrotnie Otito Praise, jednak zamiast strzelać wdawał się w niepotrzebne dryblingi i tracił futbolówkę.

Szczęście uśmiechnęło się do trzecioligowców dopiero w 88. minucie. Arbiter podjął kontrowersyjną decyzję i podyktował "jedenastkę" po faulu na Tomaszu Czajkowskim, a tą bez problemów wykorzystał Mariusz Jakubowski. Dwie minuty później kropkę nad "i" postawił Rafał Jankowski, który sfinalizował podanie Otito Praise'a.

2:4 Rafał Jankowski 90 min

Żółta kartka: Otito Onubiyi Praise (MKS)

MKS Kutno: Turkowski - Grzybowski (46 Kaczor), Dopierała, Znyk, Rutkowski - Czajkowski, Jakubowski, Kubiak (46 Bartczak), Sobczak - Zagajewski (46 Otito Onubiyi Praise), Jankowski

***

Rezerwy MKS Kutno prowadzone przez Mieczysława Sztonderskiego w meczu II rundy PP (ŁZPN) rozgromiły na własnym obiekcie Borutę Zgierz 6:1 (3:1). Dwa gole zdobył Ernesto Mensah, a po jednym Krysiński, Grzegorek, Górczyński i M. Michalski.

Do przerwy Miejscy prowadzili 3:1, a na listę strzelców wpisywali się 18-letni Kamil Krysiński oraz dwukrotnie Ernesto Mensah. Szczególnej urody były trafienia z dystansu Ghańczyka, który powoli wyrasta na gwiazdę piątoligowego MKS. Niestety w 13. minucie poważnej kontuzji kolana po brutalnym faulu doznał Piotr Włodarski. Według pierwszych diagnoz "Szczurek" skręcił staw kolanowy.

W drugich czterdziestu pięciu minutach warunki znów dyktowali gospodarze. Żółto-niebiescy zaaplikowali zgierzanom kolejne trzy bramki autorstwa Andrzeja Grzegorka, Łukasza Górczyńskiego oraz Michała Michalskiego i spotkanie zakończyło się pogromem 6:1.

W następnej rundzie ekipa Mieczysława Sztonderskiego zmierzy się z Włókniarzem Zgierz. Mecz odbędzie się 14 października na wyjeździe.

MKS II Kutno - Boruta Zgierz 6:1 (3:1)
gole: Mensah - dwa, Krysiński, Grzegorek, Górczyński, M. Michalski

MKS II Kutno: Sawicki - Panek, Górczyński, Włodarski (13 Zaleśny), Maobi Ijezie, Mensah, Jaśkiewicz, Grzegorek, Michał Michalski, Krysiński, Kaźmierczak