Reklama

Dyplom z przekrętu? Magister za 1200 zł

Opublikowano:
Autor:

Dyplom z przekrętu? Magister za 1200 zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia "U mnie dostajesz PRAWDZIWY komplet dokumentów, dokładnie taki jaki dostajesz po obronie. Możesz z nim podjąć każdą pracę." - ogłoszenie zamieszczone na kutnowskim portalu kusi leniwych, lecz ambitnych użytkowników. Oferta uzyskania dyplomu magistra lub licencjata beż żadnego wysiłku umysłowego, za to za "jedynie" 1200 zł brzmi zachęcająco. Środowisko akademickie nie kryje zbulwersowania sprawą.Zaintrygowani ogłoszeniem o przygotowywaniu fałszywych dyplomów ukończenia studiów pierwszego i drugiego stopnia postanowiliśmy odezwać się do autora nietypowej oferty. Maila zwrotnego otrzymaliśmy jeszcze tego samego dnia, i znalazły się w nim informacje dotyczące ceny (1200 zł) oraz czasu oczekiwania (ok. 6-8 godzin).

- W kwestii wyjaśnienia - dyplom nie jest kolekcjonerski, bo dyplom kolekcjonerski jest w 50 proc. prawdziwy, nie może być w 100 proc. prawdziwy, bo wtedy by łamał prawo. Ponadto dyplomy kolekcjonerskie nie posiadają ukrytych znaków wodnych widocznych pod światłem UV, nie mają także pieczątek i podpisów (sprzedawcy Ci o tym nie powiedzą) i mają inną czcionkę, bo czcionka jest także chroniona ustawowo - pisze autor ogłoszenia.

Co ciekawe, ofertodawca zapewnił również o całkowitym bezpieczeństwie - według niego nie ma możliwości, aby przyszły pracodawca zorientował się o fałszywości dyplomu. W załączniku otrzymaliśmy nawet zdjęcia gotowych dyplomów.

W sieci nie brakuje również ogłoszeń o możliwości napisania pracy. W tym przypadku koszty oscylują w granicy 500-1000 zł.

- Oferowanie komuś napisanie pracy dyplomowej nosi znamiona przestępstwa oferowania plagiatu i czerpania korzyści z procederu zakazanego przez prawo. Ale przede wszystkim plagiatem jest przywłaszczenie sobie autorstwa przez beneficjenta tego typu praktyk, czyli studenta korzystającego z tych usług. Uniwersytet Łódzki stosuje wszystkie możliwe procedury przewidziane przez prawo w tym zakresie - powiedział prof. Jarosław Płuciennik, Prorektor UŁ ds. programów i jakości kształcenia.

Jak dowiedzieliśmy się również od prof. Jarosława Płuciennika, niedawne zarządzenie rektora Uniwersytet Łódzkiego powołało specjalną komisję jakości prac pisemnych. Wszystkie prace dyplomowe w tym roku będą kontrolowane przy użyciu systemu antyplagiatowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE