Reklama

Działania Bezpieczne wakacje

Opublikowano:
Autor:

Działania Bezpieczne wakacje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci wstępnie podsumowali bezpieczeństwo podczas tegorocznych wakacji. Z przeprowadzonych analiz można wywnioskować, że upłynęły one podobnie spokojnie jak te w 2012 roku.Z policyjnych raportów wynika, że podczas wakacji na drogach powiatu kutnowskiego, tak jak w ubiegłym roku zanotowano około 40 wypadków, w których zginęły dwie osoby. Zmniejszyła się liczba kolizji z 130 do 115. W zdarzeniach drogowych obrażeń doznało 165 osób.

Niestety w przypadku pijanych kierowców jest coraz gorzej. Ich liczba wcale nie maleje a wręcz przeciwnie. W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia kutnowscy policjanci zatrzymali 165 kierujących pod działaniem alkoholu. W analogicznym okresie roku ubiegłego ujawniono 144 tego typu przypadki.

Tegoroczne wakacje w całej Polsce były tragiczne pod względem utonięć. Na szczęście na terenie powiatu kutnowskiego nie zanotowano takiego zdarzenia.

Z wydarzeń kryminalnych można również zaobserwować tendencję malejącą przestępstw popełnianych na naszym terenie. Zanotowano mniej zdarzeń w kategoriach kradzieży, kradzieży z włamaniem, uszkodzeń mienia. W okresie wakacji nie zanotowano zgłoszenia dotyczącego kradzieży samochodów.

Niepokojące jest, że kutnowscy policjanci ujawnili przestępstwo sprzedaż alkoholu małoletniemu. Od początku 2013 roku jest to już ósmy przypadek, co powoduje, że powiat kutnowski znajduje się w niechlubnej czołówce, gdzie ujawniane są tego typu zdarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE