Reklama

Reklama

Dzieciaki z Kaszew dbają o czyste powietrze

Opublikowano: 18 czerwca 2019 08:00
Autor: ez./SP Kaszewy Dworne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia „O czyste powietrze dbamy, przestrzeń do życia w Kaszewach mamy”. Pod tym hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej im. I. Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych realizowali projekt ekologiczny w roku szkolnym 2018/2019. Projekt został napisany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem dyrektora szkoły Anny Cholewy.

Reklama

Jego głównym celem było promowanie edukacji na rzecz ochrony powietrza oraz działań proekologicznych w społeczności lokalnej. Koszty związane z realizacją projektu wyniosły 26 650 zł, w tym dotacja z WFOŚiGW w Łodzi w kwocie 23 890 zł., natomiast udział własny z Gminy Krzyżanów wyniósł 2 760 zł. W ramach projektu zakupiono wiele pomocy dydaktycznych w formie gier ekologicznych, książek, programów multimedialnych i artykułów papierniczych, uczniowie wyjeżdżali na wycieczki jednodniowe, odbywały się warsztaty w szkole i w terenie, konkursy fotograficzne i plastyczne oraz bal w duchu ekologii.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach, na których poznawały rolę powietrza i jego zanieczyszczenia. Były w lesie w Psurzu, gdzie podczas warsztatów komponowały perfumy o leśnym zapachu. Zostały zapoznane z właściwościami powietrza. Poznały drzewa leśne i ich rolę w środowisku. Wzięły udział w konkursach plastycznych i fotograficznym dotyczących odnawialnych źródeł energii w gminie Krzyżanów. Były także na wycieczce w Zagrodzie Młynarskiej w Uniejowie, gdzie poznały zasadę działania historycznego wiatraka.

W maju odbył się happening pod hasłem „Twoje zdrowie zyska, gdy czyste środowisko, bo to najlepsze uzdrowisko”. Poprzez realizację projektu zarówno dzieci jak i ich rodzice zdobyli wiedzę dotyczącą kwestii zanieczyszczenia powietrza, uczniowie klas starszych jako współuczestnicy programu brali udział w większości przedsięwzięć. Wzrosła świadomość, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia, a jego czystość jest źródłem zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Gosia

    Czy to nie jest piękne ! To dla tych dzieciaczków trzeba zmieniać świat na leprze !!! Zachęcam do wymiany starych kopciuchów na kotły ekologiczne na pellet z firmy kostrzewa teraz na stronie jest wielka promocja zapraszam