Reklama

Reklama

Dziś egzaminy z języków obcych. Jakie nastroje wśród kutnowskich maturzystów? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dziś egzaminy z języków obcych. Jakie nastroje wśród kutnowskich maturzystów? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Wczoraj język polski, dziś języki obce. Maturalny maraton powoli się rozkręca. Przed tym, jak arkusze trafiły w ręce absolwentów szkół średnich, zajrzeliśmy do jednej z placówek. Jakie nastroje panują wśród maturzystów?

Reklama

Matury 2023: Dziś języki obce, odwiedzamy jedną z kutnowskich szkół

Wczoraj maturzyści mierzyli się z egzaminem z języka polskiego. Głosy po oddaniu arkuszy były podzielone. Część naszych rozmówców wskazywała, że największe wyzwanie stanowiły pytania wymagające obszernej wiedzy z poszczególnych lektur i epok literackich, dla innych bardziej wymagające było wypracowanie. O szczegółach pisaliśmy w artykule „Matura 2023: Kutnowscy maturzyści po egzaminie z języka polskiego. Jak im poszło?”.

Dzisiaj o godzinie 9:00 w całej Polsce wystartowały matury z poziomu podstawowego z języka angielskiego. Dla odmiany tym razem wybraliśmy się do jednej ze szkół nie po, ale przed egzaminem, by dowiedzieć się, jakie nastroje panują wśród absolwentów.

Maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Kutnie w większości są dobrej myśli i do matury z języka angielskiego podchodzili z optymizmem. Na korytarzach przed wejściem do sal egzaminacyjnych raczej czuć było dobrą atmosferę i entuzjazm, a nie lęk.

- Nie ma czego się bać. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani, powinno być ok. Liczę, że nie tylko zdam, ale też, że wynik będzie co najmniej zadowalający – mówił nam jeden z maturzystów z „Kasprowicza”.

Porozmawialiśmy z kilkoma osobami, głosów jak ten powyżej była zdecydowana większość. Tylko pojedyncze osoby miały niewielkie obawy.

Jeszcze dziś o godzinie 14:00 kolejne matury z poziomu podstawowego języków obcych (język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język włoski).

Z kolei już w poniedziałek abiturienci zmierzą się z maturą z matematyki.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy