Reklama

Dziś święto wszystkich zakochanych

Opublikowano:
Autor:

Dziś święto wszystkich zakochanych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jedni je kochają, inni nienawidzą - choć walentynki wzbudzają często skrajne emocje nie da się o nich zapomnieć. Kilka tygodni wcześniej witryny sklepowe zapełniają się sercami, pluszowymi maskotkami i kwiatami, a sklepy zachęcają do kupowania prezentów z okazji święta zakochanych. Do tego dochodzi wzmożony ruch w kwiaciarniach, restauracjach i kawiarniach. Skąd jednak wzięła się tradycja obchodzenia walentynek?Wszystko za sprawą św. Walentego, rzymskiego kapłana, któremu ścięto głowę w czasie panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego. Młodego księdza spotkała śmierć, ponieważ udzielał ślubów mimo wyraźnego zakazu władcy, który uważał, że najlepszymi żołnierzami są mężczyźni niemający partnerek. Z tego powodu sam uważany jest często za patrona zakochanych. Warto jednak dodać, że święty Walenty jest również opiekunem osób chorych psychicznie i cierpiących na padaczkę.

Walentynki zaczęto obchodzić w Europie zachodniej i południowej już w średniowieczu, dużo później zwyczaj ten zaczęła obchodzić reszta kontynentu. Początkowo z okazji walentynek pisano do ukochanych osób listy i wiersze miłosne, z czasem zaczęsto obdarowywać je prezentami.

A jak Walentynki spędzają kutnianie? Jak się okazuje, nie wszyscy są zwolennikami tego święta i zamiast romantycznego wieczoru z ukochaną osobą wybierają wspólnie spędzany z przyjaciółmi czas.

- Raczej nie obchodzę walentynek. Wolę ten dzień spędzić ze znajomymi, prawdopodobnie wybiorę się na jakąś imprezę, na domówkę bądź dyskotekę. Może w przyszłym roku spędzę ten dzień nieco inaczej, ale póki co nie zamierzam spędzać go w jakiś wyjątkowy sposób - powiedziała Justyna, jedna z mieszkanek Kutna.

A Wy jak spędzicie tegoroczne Święto Zakochanych? Zapraszamy do komentowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE