Reklama

Reklama

Dziwna konstrukcja na stawie w parku Traugutta. Czym jest i czemu ma służyć? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 3 lis 2021 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od pewnego czasu spacerując parkiem Traugutta można natknąć się na drewnianą konstrukcję znajdującą się na stawie. Czym jest i do czego ma służyć?

Reklama

Biuro Zieleni Miejskiej informuje, że jest w trakcie przygotowywania niewielkiego sektora pod rośliny wodne nad stawem w parku Traugutta.

- Ze względu na obecność w stawie ryb roślinożernych, musieliśmy odgrodzić niewielki fragment z lustra wody (wcześniejsze próby sadzenie makrofitów, nie powiodły się). W sektorze wysadzone zostanie ponad 100 kosaćców żółtych oraz kilkanaście strzałek wodnych. Jeżeli uda się utrzymać rośliny, w kolejnym sezonie planujemy kolejne nasadzenia – informuje Biuro Zieleni Miejskiej.

Biuro dodaje także, że poza zwiększaniem bioróżnorodności w parku rośliny wodne mogą wpłynąć pozytywnie na jakość wody w stawie.

Dodajmy, że Biuro Zieleni Miejskiej poświęca sporo uwagi zbiornikowi znajdującemu się w parku. O szczegółach pisaliśmy m.in. w artykule Jak miasto dba o staw w parku Traugutta? Wiceprezydent podał szczegóły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)