Reklama

Reklama

Ekipa Szymona ponownie w Kutnie. Przyjechała m.in posłanka Gill-Piątek [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 17 lipca 2021 13:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie tylko Prawo i Sprawiedliwość zachęcało dziś do siebie mieszkańców Kutna. Do naszego miasta zawitała również drużyna Polska 2050 Szymona Hołowni, z posłanką i jednocześnie Przewodnicząca Koła Parlamentarnego, Hanną Gill-Piątek na czele.

Reklama

 Konferencja rozpoczęła się po godz. 14., z 40-minutowym poślizgiem i - podobnie jak ta PiS-u - odbyła się na placu Piłsudskiego. Poza Hanną Gill-Piątek wzięli w niej udział m.in: radny Sejmiku Wojewódzkiego Paweł Drążczyk oraz członkinie Zarządu Polska 2050 Łódzkie: Ewa Szymanowska i Patrycja Borkowska.

Tematem briefingu były m.in stosunki Kościół - państwo, czy bieżace wydarzenia polityczne w Krośniewicach. Przedstawiono również pełnomocników do spraw budowania struktur politycznych Polska 2050 w powiecie kutnowskim. Po konferencji Ekipa Szymona wyszła do mieszkańców Kutna, by omówić z nimi najbardziej ważkie tematy. 

- Przyjechaliśmy dzisiaj do Kutna w ramach letniej kampanii #PoznajmySię, podczas której odwiedzamy powiaty w całej Polsce. Jesteśmy i zawsze będziemy blisko ludzi i ich problemów. Byliśmy już w powiecie piotrkowski, łaskim, zduńskowolskim, sieradzkim i łowickim, gdzie rozmawialiśmy z mieszkańcami o problemach z jakimi się borykają. Z każdej takiej podróży wracamy z nowymi tematami, którymi się zajmujemy. Napisaliśmy już kilka interpelacji, o których szerzej opowie radny sejmiku wojewódzkiego Paweł Drążczyk. – zaczęła posłanka Hanna Gill-Piątek.

- Tylko z dwóch ostatnich sobotnich wyjazdów powstały 3 moje interpelacje do Marszałka Województwa. Dotyczą one Ośrodka nad Zalewem Cieszanowickim (powiat piotrkowski), który stoi pusty, niszczeje i generuje koszty, a Urząd Marszałkowski od lat bezskutecznie próbuje go sprzedać. Mamy już pomysł na zagospodarowanie tego terenu, co przedstawimy Marszałkowi w kolejnej interpelacji. Następna sprawa to Zakład Utylizacji Odpadów w Woli Łaskiej, w którym dochodzi regularnie do pożarów, a te powodują olbrzymie straty dla środowiska. Wnosimy tu o stanowczą reakcję Marszałka jako organu pełniącego nadzór. Ostatni temat to gmina Sędziejowice w powiecie łaskim, w którym w ubiegły piątek doszło do nawałnicy. Wnosimy o pomoc finansową w postaci funduszu celowego po nawałnicy. Z zaznaczeniem, aby stało się to jak najszybciej. – powiedział Radny Sejmiku Wojewódzkiego i członek ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni Paweł Drążczyk.

 

Następnie głos zabrał Witold Amiłowski zastępca koordynatora powiatu kutnowskiego, który poruszył temat referendum w sprawie odwołania burmistrza Krośniewic.

- Zaangażowaliśmy się w promocję referendum w sprawie odwołania Burmistrza Krośniewic Katarzyny Erdman, która to bez wiedzy i zgody zarówno rady jak i mieszkańców pozwoliła na sprzedaż 51 % udziałów Zakładu Usług Komunalnych Archidiecezji Łódzkiej . Udało nam się przekonać do wzięcia w referendum ponad 1500 osób, dając obecnej władzy swoistą żółtą kartkę.

Jednym z elementów programowych Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni jest uporządkowanie relacji państwo - Kościół. Temat ten kontynuowała przedstawicielka zarządu Stowarzyszenia Polska 2050 w województwie łódzkim Ewa Szymanowska

– Państwo i Kościół na swoje miejsce to obszerny program, który został opracowany przez jeden z filarów ruchu Polska 2050, a mianowicie Instytut Strategie 2050. Porusza on szereg kwestii, takich jak religia w szkołach, pedofilia w kościele, konkordat, udział kościoła w ceremoniach państwowych, ale przede wszystkim uregulowanie spraw finansowych. Sytuacja, która miała miejsce w Krośniewicach ewidentnie pokazuje potrzebę wdrożenia takich regulacji, by majątek państwa czy też należący do lokalnej społeczności nie był przekazywany lub sprzedawany jakimkolwiek związkom wyznaniowym. Celem takiego porządkowania ma być budowanie państwa bezstronnego światopoglądowo. Proces ten powinien przebiegać z poszanowaniem wrażliwości osób wierzących oraz tych, które nie chcą̨ być́ związane z żadnym kościołem lub związkiem wyznaniowym. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Polski Ład na placu Piłsudskiego. Poseł Lichocka obiecuje kraj mlekiem i miodem płynący [ZDJĘCIA]

Spotkanie odbyło się w ramach akcji #PoznajmySię.

Akcja #PoznajmySię to setki spotkań w całej Polsce. Przez lipiec i sierpień liderzy Stowarzyszenia Polska 2050, parlamentarzyści i eksperci Instytutu Strategie 2050, zamierzają odwiedzić 380 polskich powiatów.

Poprzednim razem Ekipa Szymona gościła na placu Piłsudskiego w czerwcu 2020 roku, co relacjonowaliśmy W TYM MIEJSCU

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)