Reklama

Reklama

Polski Ład na placu Piłsudskiego. Poseł Lichocka obiecuje kraj mlekiem i miodem płynący [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 17 lipca 2021 13:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poseł Joanna Lichocka, w towarzystwie senatora Przemysława Błaszczyka i lokalnych samorządowców, przybyła dziś do Kutna. Celem jej wizyty była promocja rządowego programu "Polski Ład". Najpierw spotkała się z mieszkańcami, następnie na placu Piłsudskiego odbyła się konferencja prasowa z jej udziałem.

Reklama

Posłance i senatorowi towarzyszyli m.in: starosta kutnowski Daniel Kowalik, członek Zarządu Powiatu Tomasz Walczewski i radni miejscy: Ewa Rzymkowska, Bartosz Czechowski, Robert Stępniewski i Michał Łucki. 

- Pierwsze dziesięć projektów z programu Polski Ład jest realizowanych już w tej chwili, w ciągu najbliższych dni będą składane projekty ustaw dotyczące obniżenia podatków, zmniejszenia kwoty wolnej od podatków, możliwości budowy domu od 70 do 100 m2 bez zbędnych formalności, będą ułatwione kredyty, państwo będzie gwarantowało wkład własny na budowę domu. W Polskim Ładzie jest tez program dodatkowy, wzmocnienia polskich rodzin w wychowaniu dzieci, na każde dziecko do 3. roku życia rodzice w ciągu trzech lat będą mieli budżet ponad 12 tys. zł do wydania według własnego uznania - zachwalała program poseł Lichocka. 

Jak zapewniała, Polski Ład ma w najbliższych latach zrównać życie Polaków z poziomem życia, jaki jest w większości krajów Europy Zachodniej.

- To jest możliwe, dzięki impulsowi rozwojowemu, dzięki polityce rządu premiera Mateusza Morawieckiego, dzięki mądrej inwestycji w zrównoważony rozwój Polski [...] Polska musi rozwijać się równomiernie. Rozwijać się musi Kutno, rozwijać się musi Łowicz, to jest priorytet [...] 20 mld zł jest do rozdysponowania w lipcu dla gmin, powiatów, miast. Nawet ci, którzy silnie krytykują rząd Prawa i Sprawiedliwości, będą dla nich przeznaczone pieniądze: na budowę dróg, na remonty domów kultury, na infrastrukturę, na różne potrzeby, które samorządowcy będą definiować - przekonywała parlamentarzystka.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ekipa Szymona ponownie w Kutnie. Przyjechała m.in posłanka Gill-Piątek [ZDJĘCIA]

Poinformowała również, że do 30 lipca samorządowcy powinni składać wnioski w ramach pierwszej transzy. 

- Tym się różnimy od naszych krytyków i naszych poprzedników, że nie tylko ogłaszamy nasz program, ale też go realizujemy. I każdy Polak te kolejne elementy naszego programu zna, bo widzi je. "Trzynastka", "czternastka", 500 Plus, obniżenie podatku PIT, obniżenie CIT - wyliczała Lichocka.  

Posłanka zapowiedziała, że w ciagu najbliższych tygodni rząd przygotuje program "Polski Ład dla polskiej wsi".

- Bardzo nam zależy, żeby ta polska wieś, oparta na rodzinnych gospodarstwach, miała szansę sie rozwijać, żeby było to najważniejsze miejsce w Europie jeśli chodzi o rolnictwo. 

Głos zabrał również senator Przemysław Błaszczyk. 

- Mieszkańcy pytają jak będzie wyglądała ich przyszłość. My, rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego, stawiamy na rozwój, na kolejne 10 lat rozwoju. Ostatnie 5 lat, mimo pandemii, było bardzo dobre dla Polski i Polaków. Wzrost dochodów budżetu jest znaczący, w 2015 roku było 300 mld zł, teraz ponad 400 mld zł. Te pieniądze, te wszystkie reformy, jakie nastąpiły przez ostatnie 5 lat, pozwoliły nam zaoszczędzić pieniądze i pozwoliły nam te pieniądze przetransportować dla naszych mieszkańców - stwierdził Błaszczyk.

Starosta Daniel Kowalik wyznał z kolei, że nie przypomina sobie, by kiedykolwiek współpraca rządu z samorządami przebiegała tak sprawnie jak obecnie.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)