Reklama

Elektryczne autobusy blisko Kutna. W grze kilkanaście milionów: kiedy mogą wyjechać na nasze ulice?

Opublikowano:
Autor:

Elektryczne autobusy blisko Kutna. W grze kilkanaście milionów: kiedy mogą wyjechać na nasze ulice? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj w Urzędzie Miasta nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na dostawę sześciu elektrycznych autobusów. Wiele wskazuje na to, że te pojazdy już niedługo wyjadą na kutnowskie ulice.

Wpłynęły dwie oferty. Co ważne, obydwie opiewają na kwoty niższe, niż planował przeznaczyć na ten cel magistrat. Szczegóły w mediach społecznościowych przestawił zastępca prezydenta Kutna, Jacek Boczkaja.

- Dzisiaj ważny dzień dla przyszłości kutnowskiego komunikacji miejskiej. Otworzyliśmy oferty na zakup 6 elektrobusów. Przeznaczaliśmy na ten cel 15.867.000 zł. Wpłynęły dwie oferty: Solarisa za 13.951.890 i Volvo za 15.424.200. Ponadto było otwarcie ofert na dwie szybkie ładowarki, odwrócone pantografy(tu 1 oferta zielonogórskiej Ekoenergetyki). Wygląda więc na to, jeśli oferty są OK, że w połowie przyszłego roku w Kutnie będą kursowały, nowoczesne i ekologiczne elekrtobusy! - napisał na facebooku wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Przypomnijmy, że zakup elektrycznych autobusów jest jednym z etapów projektu pod nazwą „Poprawa stanu publicznego transportu zbiorowego poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych oraz modernizację infrastruktury transportowej”. Jego elementami są także m.in. dostawa systemu wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem, montaż 50 wiat przystankowych i 10 tablic informacji pasażerskiej, a także modernizacja terenu MZK.

fot. elektryczny autobus marki Solaris (solarisbus.com)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE