Reklama

Reklama

Ewakuacja w kutnowskiej galerii? Ludzie opuścili budynek, na miejscu straż [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszyscy pracownicy i klienci Galerii Różanej w zaledwie kilka minut musieli opuścić budynek. Na szczęście to tylko element ćwiczeń, które raz na dwa lata ma obowiązek przeprowadzić zarządca budynku, w którym pracuje jednocześnie powyżej 50 osób.

Reklama

Akcja została przeprowadzona ok. godz. 9:30. Na miejsce zadysponowano straż pożarną: jeden zastęp JRG Kutno oraz jeden wóz operacyjny. Zgodnie z procedurą, o dzisiejszych działaniach KP PSP w Kutnie musiało zostać poinformowane z co najmniej siedmiodniowym uprzedzeniem. 

Jak mówi w rozmowie z KCI rzecznik prasowy kutnowskiej straży pożarnej, mł. bryg. Mariusz Jagodziński, dla strażaków to okazja, by zapoznać się m.in. z umiejscowieniem stref pożarowych, czy hydrantów w danym budynku. W tego typu działaniach straż pożarna pełni funkcje obserwatora - sprawdza, jak personel i ochrona przeprowadza ewakuację. W razie zaistniałych błędów, bądź wątpliwości, strażacy służą pomocą i udzielają niezbędnych wskazówek. 

Sama ewakuacja trwa ok. 2-3 minut. W tym czasie wszystkie osoby przebywające w budynku, muszą bezzwłocznie go opuścić. Wygląda na to, że dzisiejsza akcja w kutnowskiej Galerii Różanej przebiegła bezproblemowo. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy