Reklama

Reklama

Fatalna pogoda w Kutnie i okolicach. Liczne interwencje straży pożarnej [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: pon, 17 sty 2022 09:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pogoda w Kutnie i powiecie robi się wyjątkowo niebezpieczna. Wieje silny wiatr, słychać również wyładowania atmosferyczne. Strażacy już odnotowują pierwsze interwencje.

Reklama

Od północy do wczesnych godzin wieczornych obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia pogodowego dla powiatu kutnowskiego.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr północno-zachodni i zachodni – informował w ostrzeżeniu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Strażacy z województwa łódzkiego odnotowują wiele interwencji. Wiadomo także, że niektóre z nich dotyczą powiatu kutnowskiego.

Jak dotąd (stan na godz. 10:20) strażaków dysponowano do Kajewa pod Krośniewicami (zdjęcia w galerii) i na ulicę Bitwy pod Kutnem w Kutnie. Działania prowadzone są także w Dąbrowicach.

[AKTUALIZACJA]

Sytuacja robi się dynamiczna. Czytelnicy informują nas o drzewie powalonym niedaleko kościoła w Woźniakowie. Pojawiły się również doniesienia o pierwszych zerwanych w okolicach Kutna dachach. Takie zdarzenie miało miejsce m.in. w miejscowościach Wychny czy Stanisławice. Z kolei liczba interwencji podejmowanych przez straż pożarną stale rośnie. 

W związku z pogodą straż prowadzi działania miejscowściach gmin Oporów, Bedlno, Kutno, Łanięta czy Nowe Ostrowy. Podobna sytuacja panuje w sąsiednich powiatach - łowickim i łęczyckim, chociaż tam liczba interwencji jest mniejsza niż w powiecie kutnowskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)