Reklama

Reklama

Finansowe wsparcie dla szpitali z naszego regionu. Niemal 1,4 mln zł trafi do Kutna!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Finansowe wsparcie dla szpitali z naszego regionu. Niemal 1,4 mln zł trafi do Kutna! - Zdjęcie główne

Kutnowski szpital otrzymał niemal 1,4 mln zł na modernizację oddziału wewnętrznego | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 37 mln zł trafi do szpitali z województwa łódzkiego. Wśród 23 placówek, które otrzymały dofinansowanie, znalazł się m.in. Kutnowski Szpital Samorządowy. Pieniądze zostaną wykorzystane na modernizację oddziału wewnętrznego.

Reklama

Jak informuje Łódzki Urząd Wojewódzki, przekazane środki pozwolą na doposażenie placówek w niezbędny sprzęt oraz wykonanie prac remontowo-budowlanych kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów i personelu medycznego.

W ten sposób 23 placówki zyskają nowoczesną aparaturę tj. tomografy, rtg, usg, czy dopplery, dzięki którym można będzie przeprowadzić szybszą i dokładniejszą diagnostykę.

Jak wspominaliśmy wcześniej, w tym gronie znalazł się także szpital w Kutnie. Blisko 1,4 mln zł zostanie przekazane na modernizację Oddziału Wewnętrznego. O szczegółach przedstawiciele szpitala będą jeszcze informować.

Realizacja zadań odbędzie się do końca 2022 r.

- Te inwestycje są niezmiernie istotne, dlatego, że sami lekarze i dyrektorzy szpitali wybierali, gdzie te pieniądze mają trafić i na jaki cel. Oni najlepiej znali potrzeby swoich placówek. Tych zadań jest bardzo dużo i szpitale naprawdę wykorzystały te środki w sposób optymalny. To pokazuje bardzo istotny element naszej codziennej działalności, bo wszyscy od pierwszego dnia epidemii byliśmy wyjątkowo skoncentrowani na walce z wirusem – powiedział na konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Info: Łódzki Urząd Wojewódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy