Reklama

[FOTO] Będzie więcej patroli. Prezydent i komendant podpisali porozumienie

Opublikowano: czw, 28 maj 2020 12:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent Zbigniew Burzyński oraz Komendant Powiatowy Policji podinsp. Józef Poreda podpisali dziś porozumienie w sprawie poprawy bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta Kutna. Współpraca samorządu z policją w tym zakresie trwa już 10 lat.

Porozumienie zapewnia dodatkowe służby ponadnormatywne w okresie od 01 czerwca do 15 listopada br. w piątki, soboty i niedziele oraz w czasie zabezpieczania imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym, religijnym czy sportowym. Będą to minimum 2-osobowe patrole w umundurowaniu służbowym. Patrole piesze będą pełnione w wybranych miejscach w oparciu o wcześniejsze analizy stanu zagrożenia przestępczością i wykroczeniami o charakterze chuligańskim oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców.

Miasto na ten cel przekaże środki finansowe w wysokości ok. 29 440 zł.

- Bezsprzeczne jest to, że służby ponadnormatywne to dodatkowe patrole na terenie miasta Kutna, które niewątpliwe będą miały wpływ na podniesienie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Dzięki przekazanym środkom, policjanci będą mogli częściej pojawiać się w miejscach szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Zgodnie z porozumieniem funkcjonariusze będą pełnić służbę prewencyjną w ramach swojego czasu wolnego. Ich zadaniem będzie zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń, oraz zjawiskom kryminogennym, a także ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez eliminowanie zachowań nieakceptowanych społecznie – wyjaśnia Komendant Powiatowy Policji w Kutnie.

W roku 2019 w ramach służb ponadnormatywnych kutnowscy policjanci przeprowadzili ogółem 155 interwencji podczas których wylegitymowali 208 osób oraz ujawnili 130 wykroczeń w wyniku których nałożyli 8 mandatów karnych i udzielili pouczeń 125 osobom. Przeprowadzono 25 kontroli pojazdów, w wyniku czego zatrzymano dwa dowody rejestracyjne. Ponadto zatrzymano 1 sprawcę przestępstwa oraz 1 osobę poszukiwaną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE