Reklama

Reklama

[FOTO] Grube miliony na pomoc dla DPS. Wiemy, ile trafiło do naszego powiatu

Opublikowano: 9 września 2020 13:24
Autor: bnp/Urząd Marszałkowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zostały podpisane umowy dotyczące wsparcia dla domów pomocy społecznej w ramach programu „Łódzkie Pomaga”. Mowa o kwocie ponad 24,5 mln zł. Wsparcie otrzymają także DPS w powiecie kutnowskim.

Reklama

O szczegółach programu realizowanego przez samorząd województwa łódzkiego poinformowali podczas konferencji prasowej wicemarszałek Zbigniew Ziemba oraz Ewa Marciniak, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. W konferencji wzięli też udział radni Sejmiku WŁ: Ewa Wendrowska, przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej, Alicja Antczak i Janusz Ciesielski.

- To pracownicy domów pomocy społecznej będą korzystać z możliwości finansowych, jakie daje program „Łódzkie Pomaga” – podkreślił Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego. - W skali naszego regionu te możliwości będą dotyczyły sześćdziesięciu domów pomocy społecznej. To wielkie dzieło, które będziemy mogli wspólnie realizować dzięki przychylności Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dzięki inicjatywie samorządu województwa łódzkiego oraz możliwościom funduszy europejskich.

Przedstawiciele samorządów, które otrzymały wsparcie, odebrali dziś symboliczne czeki i podpisali umowy. „Łódzkie Pomaga” to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wniosek złożony przez Województwo Łódzkie za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej został wybrany do dofinansowania w naborze ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zorganizowanym w trybie nadzwyczajnym. Kwota wsparcia dla naszego województwa to ponad 24,5 mln zł.

Głównym celem projektu jest zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa epidemicznego podopiecznych i kadry domów pomocy społecznej, zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 w instytucjach opiekuńczych oraz łagodzenie skutków epidemii koronawirusa w grupach dużego ryzyka.

Wsparcie skierowane jest do podmiotów prowadzących na terenie województwa łódzkiego domy pomocy społecznej. O pieniądze mogły występować lokalne samorządy - powiaty i miasta, oraz podmioty niepubliczne - stowarzyszenia, fundacje, kościelne osoby prawne, spółki i przedsiębiorcy.

Najwięcej - prawie 5,8 mln zł, otrzymały władze Łodzi, które prowadzą 13 domów pomocy społecznej. Kolejne wnioski z najwyższą kwotą zostały złożone przez: powiat sieradzki – 1,8 mln zł dla 2 DPS, powiat pabianicki – 1,5 mln zł dla 2 DPS, oraz powiat kutnowski – 1,2 mln zł dla 5 domów pomocy społecznej.

Wsparcie może być przeznaczone na wypłatę dodatków do wynagrodzeń dla pracowników DPS, zapewnienie możliwości noclegu dla pracowników DPS, poza miejscem zamieszkania, na utworzenie tymczasowych miejsc na kwarantannę dla podopiecznych i pracowników DPS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -6

  Ewelina

  Wsparcie może być przeznaczone na dodatki do pensji ,ale nie musi? Różnie to można rozumieć, wszystko zależy od placówki. Szczerze to wszystkim pracownikom życzę by dostali te dodatki czy premie, bo naprawdę należy im się za tak odpowiedzialną i ciężką pracę. BRAWO :-) WY

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -9

  Obserwator.

  Bardzo dobre decyzje, należy dbać o pensjonariuszy w D P S i o personel . Ta grupa społeczna powinna szczególnie być pod opieką, bo kto ma o nich dbać? Niektórzy nie mają nikogo. Dziękujemy za mądre decyzje.

 • 3 miesiące temu | ocena +8 / -8

  sw

  Niech napiszą którzy pracownicy dostaną, bo napewno nie wszyscy.

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -7

  ja

  I znając życie dla pracowników którzy są najbardziej narażeni , zostaną rzucone ochłapy !!! . Tak jak zawsze !!!

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -12

  obserwator

  Fajnie świeży artykuł a dwa pierwsze komentarze usunięte. Pewnie one nie krytykowały osoby prywatne tylko ludzi władzy lokalnej a to chyba jest dozwolone . Wyborca ma prawo krytykować władze , co nadal mamy komunę w Polsce ?. Po artykule widać że starostwo słabo walczyło o kasę na DPS-y , nieudolność ,czy coś innego ?.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -4

  Sylwia

  Powiat Kutno najmniejsze pieniądze a 5 DPS. ????