Reklama

Reklama

[FOTO] Pandemia nie zatrzymała ich w domach. Do kutnowskich podstawówek poszło dziś ponad 3 tys. dzieci

Opublikowano: 1 września 2020 16:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w placówkach w całej Polsce rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Naukę w kutnowskich szkołach podstawowych rozpoczęło 3 057 uczniów, uczęszczających do 140 oddziałów. Po raz pierwszy do szkół przyszli pierwszoklasiści (344). Liczba uczniów klas pierwszych jest równa liczbie uczniów najstarszych (kl. VIII - 343). Do przedszkoli miejskich uczęszczało dziś 884 dzieci z 1 086 zapisanych. Liczba dzieci pod opieką Żłobka Miejskiego Nr 1 - 67 (85 zapisanych).

Reklama

Nowy rok szkolny rozpoczął się od spotkań z wychowawcami i dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami, a często i przyjaciółmi. Uroczystość rozpoczęcia roku w szkołach, odbywała się w salach dydaktycznych etapami, co było celowym działaniem, mającym na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczniów i dorosłych. Na uczniów w szkołach czekały odpowiednio przygotowane sale lekcyjne, wyremontowane hole, świetlice i stołówki.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców w szkołach wdrożone zostały procedury funkcjonowania w okresie pandemii, opracowane w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. Między innymi dyrektorzy szkół przeorganizowali pracę szkół, tak aby zwiększyć dystans pomiędzy uczniami. Szkoły przygotowane są także do pracy w różnych warunkach epidemicznych, w tym do alternatywnych form kształcenia: od stacjonarnej, po hybrydową i zdalną.

Zarówno przed uczniami, nauczycielami, ale i rodzicami trudny rok szkolny. Życzymy wszystkim, aby upłynął on w dobrym zdrowiu i atmosferze współdziałania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • rok temu | ocena +24 / -24

  Ptyś

  Prawidłowo, tak jak co roku. Dzieci mogły razem przebywać na piaskownicach, huśtawkach, bawić się razem nad jeziorami, morzem czy w górach to nie ma problemu by razem spędzały czas w szkole.

  • rok temu | ocena +9 / -9

   G

   Oczywiście masz rację , ale co niektóre madki zaraz będą robić problem.

   • rok temu | ocena +6 / -6

    Security

    Taaaaaak. Bo dla nich jest lepsze siedzenie w domu na dupie i branie kasy .

    • rok temu | ocena +6 / -6

     Guu78

     Swoja droga wzrosl zasilek dla bezrobotnych od 1.09 i to nie o malo. Lepiej teraz siedziec w domu

     • rok temu | ocena +3 / -3

      Kolaflex

      A my idźmy na nich pracować... brawo my