Reklama

[FOTO] Pijany wiózł autobusem dzieci do szkoły! Ich opiekun... także ''pod wpływem''!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy podczas działań pod hasłem ,,Gimbus” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autobusu, który przewoził dzieci. Jak się okazało, kierował on pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny blisko promil alkoholu. W autobusie był opiekun dzieci... który także był nietrzeźwy.

14 września 2020 roku na terenie powiatu kutnowskiego mundurowi z drogówki prowadzili wzmożone działania o nazwie ,,Gimbus”. Są one ukierunkowane przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przewożonych do i ze szkół. Policjanci podczas tych działań sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości.

- Podczas policyjnej akcji policjant postanowił skontrolować autobus szkolny, który dojeżdżał do jednej ze szkół powiatu kutnowskiego. Kontrola trzeźwości 60-latka wykazała, że w jego organizmie znajduje się prawie promil alkoholu. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna straci teraz prawo jazdy i odpowie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

- To jednak nie koniec tej historii. Okazało się bowiem, że opiekun dzieci, który jechał tym autobusem również znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 63 - latek odpowie za podjęcie pracy w stanie nietrzeźwości za co może grozić kara aresztu lub grzywny, a także utrata pracy - dodaje podkom. E. Machnik.

Akcja ,,Gimbus” to jedna z wielu systematycznie prowadzonych przez drogówkę akcji. Policja podkreśla, że kolejny raz dzięki tego typu działaniom wyeliminowano z drogi nietrzeźwego kierowcę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE