Reklama

Reklama

[FOTO] Podziemny parking na placu Wolności lada dzień będzie otwarty. Znamy szczegóły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Monitorowany, całodobowy podziemny parking w sercu miasta róż już niebawem zapełni się autami mieszkańców Kutna i okolic. Władze przewidują, że nowy plac Wolności zostanie oddany do użytku już w marcu. Kto będzie jego zarządcą? Jaka jest ilość miejsc parkingowych? Ile zapłacimy za bilet? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Reklama

Kutnowscy radni uchwalili regulamin korzystania z parkingu zlokalizowanego na Placu Wolności. W trakcie wczorajszej sesji nie obyło się bez ostrej wymiany zdań między radnymi PiS a prezydentem Zbigniewem Burzyńskim. Poszło o kompetencje w sprawie ustalania stawek (pisaliśmy o tym tutaj - KLIK). 

W tym momencie trwa proces odbioru technicznego obiektu, a w marcu powinniśmy zacząć korzystać z nowego funkcjonalnego placu z trzema fontannami oraz - przede wszystkim - z krytego parkingu w sercu miasta.

Jak wynika z przyjętych przez radnych przepisów, administratorem parkingu miejskiego będzie Samorządowa Spółdzielnia Socjalna. Parking będzie płatny, ale nie będzie on częścią kutnowskiej Strefy Płatnego Parkowania. Wjeżdżając na parking będziemy musieli pobrać bilet, który oddamy dopiero przy wyjeździe, bez wniesionej opłaty, automatyczny szlaban nie wypuści nas z parkingu. Na podstawie czasu, od pobrania tego dokumentu do czasu jego oddania, będzie naliczana opłata. W przypadku zgubienia lub zniszczenia biletu, będziemy musieli uiścić specjalną opłatę za bilet awaryjny. Na razie zarówno stawki za postój jak i te za bilet awaryjny nie są ustalone.

Są jednak propozycje, które na sesji rady miasta przedstawił Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- Proponujemy, aby za pierwsze 20 minut postoju płacić 50 gr, a za każdą rozpoczętą godzinę 2,50 zł. Takie stawki będą obowiązywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. W soboty od 8:00 do 14:00 pozostawienie samochodu na godzinę kosztować będzie 1 zł. Po 18:00 w dni powszednie, po 14:00 w soboty i przez całą niedzielę stawka za godzinę postoju będzie jedna i wyniesie 50 groszy za godzinę – tłumaczył Jacek Boczkaja.

Parking będzie czynny całodobowo, a dodatkowo będzie monitorowany. Znajdą się w nim 132 miejsca postojowe w tym 6 dla osób niepełnosprawnych. Ważne jest również to, że nie będziemy musieli sprawdzać, czy na terenie parkingu są wolne miejsca postojowe. To pokaże nam elektroniczna tablica zamontowana przy wjeździe.

Na terenie obiektu będą oczywiście respektowane przepisy Prawa o ruchu drogowym. Wszelkie usterki oraz problemy techniczne będzie można zgłaszać zarządcy parkingu, czyli Samorządowej Spółdzielni Socjalnej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy