Reklama

Reklama

[FOTO] Tak mieszkają lokatorzy kamienicy w centrum Kutna. Od lat domagają się remontu

Opublikowano: wt, 11 maj 2021 17:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O katastrofalnym stanie budynków ulokowanych przy ul. Sienkiewcza 9 alarmują kutnowscy przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. Dziś spotkali się oni z mieszkańcami kamienicy, a następnie z lokalnymi mediami. Podczas konferencji nie szczędzili cierpkich słów pod adresem Zarządu Nieruchomości Miejskich.

Reklama

Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk podkreśla, że mieszkańcy kamienicy przy ul. Sienkiewicza 9 od dawna domagają się remontu budynku.

- Docelowo planowany jest tu remont, mają być 22 mieszkania i 2 lokale usługowe, przeznaczone pod działalność gospodarczą. Na tę chwilę jest 12 mieszkań. Porozmawiamy z mieszkańcami (jedną rozmowę już odbyliśmy) i zwrócimy się z pismem do pana prezydenta Burzyńskiego.

Radny powiatowy, Artur Gierula wskazuje na tabliczkę z napisem "BUDYNEK GROZI ZAWALENIEM ZAKAZ PRZEBYWANIA".

- A po tej stronie mamy pustostan - pokazuje radny - To są realia funkcjonowania na Sienkiewcza 9 [...] Przypomnę, że to centrum miasta, z tego podwórka widzimy praktycznie urząd miasta. To są zasoby miejskie, które wymagają natychmiastowej interwencji i remontu. Pytanie dotyczy również tego, dlaczego od 2018 roku, kiedy ta inwestycja była już planowana, do tej pory nie udało się jej przeprowadzić? - pyta retorycznie Gierula

Zdaniem Przemysława Tobolczyka, jest to kolejny teren, który od "x" czasu wymaga kapitalnego remontu, a z którym "nic kompletnie się nie dzieje".

- Są zgłaszane różne formy interwencji wobec tej przestrzeni, chcemy poruszyć tę kwestię, żeby w końcu włodarze naszego miasta zauważyli, że są sprawy ważne i ważniejsze, by w końcu zaczęły być podnoszone problemy mieszkańców tego miasta [...] Zakład Nieruchomości Miejskich cały czas zatacza koło, coś nie jest remontowane, co nie jest odnowione, zostaje do dewastacji i rozbiórki. Tracimy naturalne zasoby naszego miasta, lista do rozbióki jest bardzo długa i szeroka. 

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu działącze KO interweniowali w sprawie trzech kamienic przy ul. Mickiewicza (pisaliśmy o tym tutaj - KLIK). Jak do tematu odniosły się władze miasta? Sprawę opiszemy szerzej jutro na łamach naszego portalu. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)