Reklama

Reklama

[FOTO] Ważne spotkanie w Żychlinie. Chodzi o partnerstwo "między Kutnem a Łęczycą"

Opublikowano: 23 lutego 2021 15:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W piątek 19 lutego o godz. 10:15 rozpoczęło się posiedzenie Rady Partnerstwa „Między Kutnem a Łęczycą”, działającego w ramach Pilotażu Centrum Wsparcia Doradczego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele JST z obu powiatów oraz eksperci Związku Miast Polskich i koordynator grupy roboczej.

Reklama

Spotkanie otworzył przewodniczący Rady Partnerstwa burmistrz Grzegorz Ambroziak, a następnie przekazał głos ekspertom ze ZMP, którzy omówili szczegółowo wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród młodzieży oraz mieszkańców z terenu Partnerstwa.

Panowie Krzysztof Koman i Piotr Jański, eksperci ZMP, przedstawili wstępne wnioski wynikające z badania oraz porównali je do badań ogólnopolskich o tożsamym zakresie.

- Po dyskusji omówiono kolejny etap prac, które muszą zostać zakończone przed 31 marca br., a zmierzają do opracowania spójnych dla dwóch powiatów założeń rozwojowych. W najbliższych dniach przeprowadzony zostanie rozszerzona ankieta telefoniczna z wójtami, burmistrzami, prezydentem i starostami. Jest to niezbędny element analizy obszaru Partnerstwa - relacjonują władze gminy Żychlin.

Gmina Żychlin wraz z pozostałymi samorządami powiatu kutnowskiego i łęczyckiego utworzyła partnerstwo pn. “Między Kutnem a Łęczycą” w celu aplikowania o udział w projekcie Centrum Wsparcia Doradczego prowadzonym przez Związek Miast Polskich. Instytucją oceniającą cele partnerstwa i opiniującą do dalszego procedowania w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej był Urząd Marszałkowski w Łodzi. Aplikacja Żychlina została oceniona pozytywnie i wraz z 37 innymi w kraju, została wdrożona do realizacji. Inicjatorem powstania partnerstwa i aplikowania do pilotażu CWD był Burmistrz Żychlina. 

Pilotaż zakłada zainicjowanie i wzmocnienie już istniejącej współpracy jednostek w obszarach zagrożonych trwałą marginalizacją i małych miast powiatowych. Sednem pomysłu jest pokazanie samorządowcom i mieszkańcom korzyści, jakie mogą czerpać ze wspólnej realizacji zadań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Mieszkaniec

    A to już przestały obowiązywać obostrzenia? Może tak sanepid szybko działający by się tym zajął? Kasta nierobów