Reklama

Reklama

Fotoradar z powiatu kutnowskiego zrobił zdjęcie "rekordziście Polski". O ile przekroczył prędkość?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Fotoradar z powiatu kutnowskiego zrobił zdjęcie "rekordziście Polski". O ile przekroczył prędkość? - Zdjęcie główne

Jeden z fotoradarów w powiecie kutnowskim zarejestrował największe przekroczenie prędkości w pierwszym miesiącu wakacji w całej Polsce | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W pierwszym miesiącu wakacji fotoradary znajdujące się przy polskich drogach zarejestrowały sporo ponad 100 tysięcy wykroczeń. Jedno z urządzeń zlokalizowanych w powiecie kutnowskich „ustrzeliło” niechlubnego rekordzistę.

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w lipcu zarejestrowało około 113,5 tysiąca wykroczeń. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to 166,8 tysiąca naruszeń.

- Nieznacznie zmieniła się liczba wykroczeń zarejestrowanych przez system kontroli wjazdu pojazdów na czerwonym świetle. Odnotowaliśmy spadek o niecałe 4 procent - zaznacza Wojciech Król z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego cytowany przez TVN 24.

To samo źródło podaje, że liczba wykroczeń zarejestrowanych przez system kontroli wjazdu pojazdów na czerwonym świetle spadła z 4,9 tys. w 2021 roku do 4,7 tys. w tym roku.

Zaobserwowano także spory spadek wykroczeń dotyczących przekraczania prędkości.

- W porównaniu do pierwszego miesiąca ubiegłych wakacji, kiedy naruszeń zarejestrowano 161,9 tysiąca, w 2022 roku było ich 108,8 tysiąca. Spadek wykroczeń sięga 33 procent - mówi Wojciech Król.

Prawie 57 procent lipcowych przekroczeń dotyczy prędkości 11-20 km/h.

- Największe to wykroczenie zarejestrowane 1 lipca w Wojszycach w powiecie kutnowskim. Kierujący renault przy ograniczeniu do 50 km/h, jechał 161 km/h - przekroczenie o 111 km/h. Natomiast 30 lipca w miejscowości Janówek w powiecie grójeckim, kierujący volkswagenem przy ograniczeniu do 50 km/h, jechał 156 km/h - przekroczenie o 106 km/h. Oba wykroczenia popełniono w obszarze zabudowanym – podaje GITD.

Najwięcej naruszeń przepisów ruchu drogowego zarejestrowały fotoradary w Rudzie Śląskiej przy al. Powstań Śląskich - 2,2 tys., odcinkowy pomiar prędkości w Lubinie – 2,7 tys. naruszeń, urządzenie RedLigh w Mrokowie - 770 naruszeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy