Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Mocne słowa Lewicy pod biurem posła Rzymowskiego. "To jest wstyd dla Kutna"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogromne oburzenie w środowisku lewicowym wywołała nominacja Tomasza Rzymkowskiego na stanowisko wiceministra Edukacji i Nauki. Dzień po tym jak poseł z Kutna przyjął powołanie z rąk Przemysława Czarnka, konferencję prasową w tej sprawie zorganizowała Nowa Lewica Kutno.

Reklama

Przypomnijmy, że wczoraj Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek mianował Tomasza Rzymkowskiego Sekretarzem Stanu w MEiN oraz Pełnomocnikiem Rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jeszcze tego samego dnia w sieci pojawiły się skrajnie negatywne opinie dotyczące nominacji, którą otrzymał poseł z Kutna. Nie powinno dziwić, że decyzja Czarnka oburzyła także Nową Lewicę Kutno. Dziś, w samo południe, pod biurem poselskim Tomasza Rzymkowskiego odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Sebastiana Walczaka. 

Nie będę go nazywał posłem, bo to by go zbyt nobilitowało [...] Dla mnie to był szok, że osoba o tak niskim ilorazie inteligencji i małych zasługach została tak ważną osobą w Polsce. To jest wstyd dla Kutna - zaczął lider Nowej lewicy Kutno - Przypomnijmy - ten człowiek całą polityczną karierę oparł na zdradzie. Na początku brał udział w tworzeniu Ruchu Narodowego w Polsce, który zdradził dla Kukiz 15, który próbował zdradzić dla innych partii, które sam próbował stworzyć, m.in śmieszny twór typu Endecja, która oczywiście mu nie wyszła, bo to jest Tomasz Rzymowski.Wreszcie przyszedł do PiSu i w tym PiSie robi karierę po prostu szura, który próbuje zniszczyć wszystko. Został wiceministrem edukacji, a jeszcze rok temu mówił, że nauczyciele mało zarabiają, bo mało pracują [..] Tego typu nominacja jest mokra szmatą w ryj każdej osoby, która jest związana z edukacją w Polsce, każdego ucznia, każej uczennicy i każdej osoby, która pobiera naukę - grzmiał Walczak.  

W spotkaniu z mediami uczestniczyli również inni przedstawiciele lewej strony politycznej z naszego regionu. Oni także nie kryli swojego rozgoryczenia z powodu nominacji Rzymkowskiego. 

 Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie. Zastanówmy się w obliczu tego, jakie będą Rzeczpospolite, jeżeli naszą młodzież będzie wychowywał pan Czarnek do spółki z posłem Rzymkowskim. Jaka będzie młodzież wychowywana przez homofobów, ksenofobów, przez zwykłych hejterów [...] Ta nominacja w linii ministerstwa nic nie zmienia. Ale jeżeli tak, to po co to stanowisko powoływać? Po co za takie stanowisko płacić z pieniędzy obywateli? To stanowisko miałoby sens, gdyby na nie powołano kogoś, kto byłby równowagą dla pana Czarnka - przekonywała Elżbieta Żuraw.

W podobnym tonie wypowiadał się Michał Pietrzak z Wiosny Biedronia. 

- Poseł z Kutna zasłynął bardzo memogennymi, memicznymi wypowiedziami w internecie, aczkolwiek tragicznymi. Przypominam tylko, że ten człowiek na swoim Facebooku opublikował ilustracje porównujące ślub pary homoseksualnej do ślubu z kozą. Następnie, manipulując faktami, próbował alarmować o odrodzeniu nacjonalizmu ukraińskiego w Polsce i ataku na Polaków [...] Ten człowiek jest wręcz mistrzem w promowaniu mowy nienawiści.

Obecny na spotkaniu Mikołaj Obalski z Młodej Lewicy pytał z kolei retorycznie o to "jak długo partia rządząca będzie psuć i deprawować polską edukację?"

A co Wy sądzicie na temat nominacji Tomasza Rzymowskiego na wiceministra MEiN?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy