Reklama

Reklama

Fundacja Pro Aperte realizuje projekt „Rozwój jedynej w Regionie Kutnowskim mobilnej świetlicy terapeutycznej”

Opublikowano: 15 maja 2020 08:18
Autor:

Fundacja Pro Aperte realizuje projekt „Rozwój jedynej w Regionie Kutnowskim mobilnej świetlicy terapeutycznej” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Reklama

Fundacja Pro Aperte realizuje na terenie trzech powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego i gostynińskiego, projekt „Rozwój jedynej w Regionie Kutnowskim mobilnej świetlicy terapeutycznej” sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.
Celem projektu jest integracja oraz zwiększenie dostępu do usług terapeutycznych minimum 65 dzieci niepełnosprawnych lub dzieci ze wskazaniami do dodatkowych działań terapeutycznych, w wieku 3 – 14 lat, zamieszkałych w obszarze wiejskim lub w miastach poniżej 10.000 mieszkańców.
Projekt zakłada przeprowadzenie 400 godzin bezpłatnej terapii, w tym 328 godzin indywidualnej oraz 72 godziny grupowej (Trening Umiejętności Społecznych). Uczestnikami będą dzieci z niepełnosprawnością, z trudnościami emocjonalnymi, społecznymi, logopedycznymi oraz w nauce.
Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów: psychologów, logopedów, terapeutów, pedagogów. Zgodnie z założeniami projektu, prowadzący będą dojeżdżali do przedszkoli, szkół lub miejsca zamieszkania zakwalifikowanych osób.
Dodatkowo uczestnicy wezmą udział w wyjeździe integracyjnym, zorganizowana zostanie też konferencja podsumowująca efekty projektu i zwiększająca wiedzę w zakresie prowadzenia terapii osób z różnymi trudnościami.
Fundacja Pro Aperte serdecznie zaprasza do współpracy w realizacji przedsięwzięcia, które wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci i ich opiekunów, których dostęp do pomocy specjalistycznej jest istotnie ograniczony.

Nabór dzieci do projektu pod nr. tel. 786-039-277 lub [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)