Reklama

Reklama

Gdzie na weekend w Łódzkiem? Subiektywny ranking TOP 10 atrakcji województwa łódzkiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 19 cze 2021 14:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gorące temperatury oraz perspektywa zbliżających się wielkimi krokami wakacji skłania do stworzenia subiektywnego rankingu atrakcji województwa łódzkiego. W dobie pandemii warto skorzystać z tych na świeżym powietrzu. Których? Tego dowiecie się z rankingu przygotowanego przez portal tulodz.pl.

Reklama

Lato i wakacyjny okres to najlepszy moment w roku na podróżowanie i zwiedzanie. Jak się okazuje, region łódzki ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Fotografie wszystkich atrakcji turystycznych, które naszym zdaniem warto zobaczyć w województwie łódzkim, umieściliśmy w galerii.

Top 10 atrakcji turystycznych województwa łódzkiego według portalu tulodz.pl

Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła – ten krajobrazowy rezerwat przyrody położony jest w południowo-wschodniej części Tomaszowa Mazowieckiego. Pełen przyrodniczych walorów teren leży w dolinie rzeki Pilicy. Teren stanowi środowisko życia dla ponad 400 gatunków roślin i 75 gatunków ptaków – nie bez powodu jego symbolem jest kaczka krzyżówka.

Opactwo Cystersów w Sulejowie – znajdujący się w Sulejowie kompleks klasztorny jest jednym z lepiej zachowanych zespołów cysterskich w Polsce. Od 2012 roku figuruje na liście Pomników Historii.  

Pałac w Nieborowie – znajdująca się w granicach województwa łódzkiego dawna rezydencja Radziwiłłów jest jedną z największych architektonicznych atrakcji regionu. Barokowy pałac był w rękach magnackiego rodu w latach 1774 do 1944

Park Arkadia – kolejna atrakcja również znajduje się w gminie Nieborów. Romantyczny ogród w stylu angielskim skrywa w sobie wiele architektonicznych obiektów, m.in. Domek Gotycki czy Łuk Kamienny.

Skansen w Maurzycach – placówka Muzeum w Łowiczu to warta zwiedzenia ekspozycja etnograficzna prezentująca budynki dawnej łowickiej wsi.

Park Rzeźby – znajdujący się w Pabianicach jest miejscem ekspozycji rzeźb artystów pochodzących z różnych stron świata, reprezentujących rozmaite style w sztuce współczesnej. W sąsiadującym z polem golfowym parku w 2012 roku można było oglądać dwie prace Magdaleny Abakanowicz. Przez teren parku przepływa rzeka Dobrzynka.

Starówka w Piotrkowie Trybunalskim – Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim to zabudowania pochodzące z XIV-wieku. Przy dobrej pogodzie warto wybrać się na spacer po rynku i okolicznych uliczkach.

Parowozownia Skierniewice – skierniewicki zabytek to regionalna ciekawostka nie tylko dla miłośników kolei. Masywne parowozy i lokomotywy i drezyny z pewnością zainteresują nie jedną osobę. Należy jednak pamiętać, że muzeum nie działa regularnie.   

Zamek w Oporowie – gotycka budowla zlokalizowana w jednej z podkutnowskich wsi od 2007 roku znajduje się na liście Państwowego Rejestru Muzeów.

Muzeum w Łowiczu – instytucja dysponuje ciekawymi zbiorami eksponatów dokumentującymi historię Ziemi Łowickiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)