Reklama

Reklama

Gigantyczne straty Aquaparku Kutno. Od początku pandemii przychody zmniejszyły się o...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Gigantyczne straty Aquaparku Kutno. Od początku pandemii przychody zmniejszyły się o... - Zdjęcie główne

. | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwający lockdown uderza w niemal każdą gałąź polskiej gospodarki. Obostrzenia, niczym z kapelusza wyciągane przez polski rząd, dotknęły mocno Aquapark Kutno, który od października podziwiać można głównie tylko z zewnątrz. Brak klientów, pustki na basenach, saunach i siłowni sprawiły, że przychody dratycznie spadły. Ile dokładnie kutnowski aquapark stracił z powodu pandemii?

Reklama

Baseny tak, Aquaparki nie

Dla aquaparków lockdown trwa już niemal pół roku. Podczas gdy od 12 lutego baseny mogły wznowić swoją działalność w reżimie sanitarnym, parki wodne wciąż pozostawały zamknięte. Mówiąc bez owijania w bawełkę - gdy basen w Płocku przyjmował tysiące klientów, kutnowski aquapark stał, przynosząc kolejne straty. Z czego wynika ta rozbieżność?

W opinii Ministerstwa Sportu różnica między basenem i aquaparkiem to wynik Polskiej Klasyfikacji Działalności.

- Baseny funkcjonują w ramach PKD 93.11.Z - Działalność obiektów sportowych – baseny. Aquaparki funkcjonują w ramach PKD 93.29.B - Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna, gdzie indziej niesklasyfikowana - działalność parków rekreacyjnych - wyjaśnia resort.

Nie ma klientów, nie ma przychodów

Aktualny zastój sprawia, że Aquapark Kutno generuje potężne straty. Kiedy w 2019 roku koszty jego utrzymania wynosiły 6.324.789.70 zł, a przychody 3.428.766.18 zł, w 2020 przychody wyniosły już zaledwie 1.711.177.19 zł przy kosztach 5.790.166.62 zł. Jak informuje dyrektor MOSiR Kutno, Paweł Ślęzak, od początku pandemii do 28 lutego br. przychody aquaparku zmniejszyły się o 1.711.608.99 zł.

Lockdown przedłużony

Przypomnijmy, że od 20 marca rząd ograniczył działaność galerii handlowych, zamknięte zostały hotele, kina, teatry, baseny, sałny, solaria i obiekty sportowe. 14 kwietnia rząd poinformował o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwarte będą żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy