Gładka wygrana w Gostyninie

Gładka wygrana w Gostyninie - Zdjęcie główne

WydarzeniaPiłkarze MKS Kutno wygrali w Gostyninie ztamtejszym piątoligowym Mazurem 3–1 (1–0). Gole dla podopiecznych Kamila Sochy strzelilikolejno Przemysław Michalski, Dariusz Lipiński i Kamil Zagajewski. W zespole „Miejskich”zagrało aż 9 testowanych zawodników.W wyjściowym składzie żółto-niebieskich znalazło się miejsce dla czterech nowych zawodników. Byli to dobrze znany kutnowskiej publiczności Michał Rosiak i Dariusz Kostuniak (obaj Włocłavia Włocławek), Łukasz Dziedzic-Kamiński (Kujawiak Kowal) i Eliasz Misztela (ŁKS Łódź).Zobacz fotoreportaż z meczu >

Od początku przewagę mieli kutnianie, którzy grali wysokim pressingiem i zepchnęli rywali do defensywy. Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola w 10. minucie miał Dariusz Kostuniak, ale po dobrym podaniu Michała Rosiaka uderzył minimalnie obok słupka.

Więcej szczęścia dwanaście minut później miał Przemysław Michalski, który celną główką sfinalizował dośrodkowanie Adama Grzybowskiego z rzutu rożnego. Wychowanek Wisły Płock był bliski zdobycia drugiej bramki, ale golkiper miejscowych z największym trudem obronił uderzenie z rzutu wolnego.

Po przerwie na boisku zameldowała się całkowicie odmieniona jedenastka. Na murawie dostrzec było można testowanych Bartosza Broniarka (Concordia), Wojciecha Borowca (Mszczonowianka), Dawida Dzięgielewskiego (Legia), Dariusza Lipińskiego (Unia Skierniewice) oraz Adriana Malickiego(Moszczenica). Cała piątka w najbliższych dniach parafuje umowy z "Miejskimi".

Na drugiego gola dla ekipy Kamila Sochy czekać trzeba było zaledwie kwadrans. Z rzutu wolnego Kamil Zagajewski miękko wrzucił piłkę w pole karne, a tam głowę dołożył Dariusz Lipiński i futbolówka zatrzepotała w siatce.

Podrażnieni gospodarze w 65. minucie zdobyli kontaktową bramkę, a jej autorem okazał się Grzegorz Kopaczewski.

Dziesięć minut później radość gostyninian ostudził Kamil Zagajewski. "Zagaj" niczym rodowity Brazylijczyk przedryblował całą defensywę Mazura i po fenomenalnym rajdzie, ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce. Gol, że ręce same składały się do braw.

Kutnianie powinni wygrać znacznie wyżej, ale brakowało im szczęścia. W poprzeczkę trafili Sylwester Płacheta i Bartosz Broniarek, zaś wytrzymałość słupka po indywidualnej akcji sprawdził Adrian Malicki.

W spotkaniu w barwach MKS wystąpiło aż 9 testowanych piłkarzy i widać było brak zgrania. "Nowi" pokazali się jednak z bardzo dobrej strony i szkoleniowiec Kamil Socha był zadowolony z ich występu. Zrezygnował jedynie z usług Eliasza Miszteli. Co ciekawe, poczynaniom kutnian z trybun przyglądał się były trener Paweł Ślęzak.

Mazur Gostynin 1–3 MKS Kutno
0–1 22’ Przemysław Michalski
0–2 59’ Dariusz Lipiński
1–2 65’ Grzegorz Kopaczewski
1–3 75’ Kamil Zagajewski

MKS Kutno (I połowa): Turkowski – Dopierała, Przemysław Michalski, Kowalczyk, Grzybowski – Rosiak, Dziedzic–Kamiński, Mensah, Grzegorek – Kostuniak, Misztela; (II połowa): Skrzypiec – Broniarek, Panek, Znyk, Borowiec – Dzięgielewski, Lipiński, Jakubowski, Płacheta – Zagajewski, Malicki;