Reklama

Reklama

Głosuj na kutnowski projekt w konkursie "Tu mieszkam, tu zmieniam"

Opublikowano: wt, 1 wrz 2015 10:39
Autor:

Głosuj na kutnowski projekt w konkursie "Tu mieszkam, tu zmieniam" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 31 sierpnia do 6 września można wziąć udział w głosowaniu w II edycji konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam" i zdecydować, która z organizacji otrzymać ma dodatkowe nagrody wysokości: 5 tys. zł., 3,5 tys. zł. oraz 2 tys. zł. Wśród projektów znalazł się „Przywracamy tożsamość cmentarzowi żydowskiemu w Kutnie".- Proszę o głosowanie na mój autorski projekt, który spotkał się z dobrą oceną komisji ogólnopolskiej. Głosować można do 6 września. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, w którym działam społecznie, wygrało grant w ogólnopolskim konkursie Banku Zachodniego WBK pt. "Tu mieszkam, tu zmieniam" na projekt pt. „Przywracamy tożsamość cmentarzowi żydowskiemu w Kutnie" i otrzyma na jego realizację 4000 zł (na ulotki, tablice informacyjne, rękawice i worki do sprzątania cmentarza) - mówi Bożena Gajewska.

Reklama

- Przez kilkadziesiąt lat po II wojnie światowej wśród mieszkańców Kutna zanikła pamiętać o tym, że teren zielony, po którym spacerują; wyprowadzają psy, by się wybiegały i nie tylko, gdzie zimą z dziećmi chodzą na sanki to teren cmentarza. Nie ma na tym cmentarzu pomników (macew), ale pod ziemią są groby mieszkańców Kutna grzebanych w tym miejscu przez kilkaset lat. Czas już przywrócić tożsamość temu miejscu, na którym pochowani są mieszkańcy Kutna. Zgodnie z tradycją żydowską cmentarz jest miejscem świętym i nienaruszalnym. Nie ma znaczenia czy zachowało się cokolwiek na powierzchni ziemi, gdyż najważniejsze jest to, co pozostało pod nią. Nekropolia jest wpisana do rejestru zabytków nieruchomych województwa łódzkiego i podlega ochronie konserwatorskiej. Należy przypominać o tym mieszkańcom Kutna i chronić teren cmentarza poprzez wspólną z uczniami kutnowskich szkół kampanię informacyjno-edukacyjną, sprzątanie terenu cmentarza i ustawienie tam tablic informacyjnych. Proszę Was o głos na nasz projekt - kończy B. Gajewska

Ta organizacja, która otrzyma największą ilość głosów, dostanie dodatkowo jeszcze trochę pieniędzy na realizację projektu. Trzeba kliknąć na województwo łódzkie na mapie, zjechać na dół i odszukać nazwę organizacji: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej (według kolejności jest przedostatnie na stronie łódzkiego) kliknąć wybieram, wpisać swój email, potem otworzyć swoją skrzynkę emailową i zatwierdzić głos.

Link do głosowania

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)