Reklama

Reklama

Gmina uruchamia specjalny program. Wszystko „w związku z licznymi anomaliami pogodowymi”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KCI

Gmina uruchamia specjalny program. Wszystko „w związku z licznymi anomaliami pogodowymi” - Zdjęcie główne

Urząd Gminy Kutno poinformował o możliwości zgłaszania przez mieszkańców drzew, które ze względu na coraz liczniejsze w ostatnim czasie wichury i nawałnice, mogą zostać przeznaczone do wycinki | foto KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Gminy Kutno poinformował o możliwości zgłaszania przez mieszkańców drzew, które ze względu na coraz liczniejsze w ostatnim czasie wichury i nawałnice, mogą zostać przeznaczone do wycinki. Chodzi wyłącznie o te z nich, które stwarzają realne zagrożenie.

Reklama

Groźne nawałnice coraz częściej powodują ogromne zniszczenia w naszym regionie. Dużym problemem są m.in. powalone przez silny wiatr drzewa czy połamane gałęzie, które często spadają na drogi i budynki, uszkadzając je.

W związku z tym Urząd Gminy Kutno poinformował o możliwości zgłaszania drzew, które według mieszkańców mogą stanowić zagrożenie w przypadku kolejnych niebezpiecznych zjawisk pogodowych. 

- Informujemy, że w związku z licznymi anomaliami pogodowymi (wichury, nawałnice, burze) można dokonywać w Urzędzie Gminy Kutno zgłoszeń drzew, które stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników dróg, jak i mieszkańców pobliskich posesji – czytamy w zamieszczonym komunikacie urzędu.

Zgłoszeń można dokonywać w Urzędzie Gminy Kutno w pokoju nr 2 w godzinach 7.30 – 15.30 (od poniedziałku do piątku) bądź telefonicznie pod nr. tel. (24) 384 89 04.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 września 2022 roku.

- Zgłoszenia będą poddane weryfikacji,  po której Urząd Gminy Kutno dokona oceny celem uzyskania zgody na usunięcie drzew stwarzających zagrożenie – informuje urząd.

Przypomnijmy, ostatnia nawałnica przeszła nad powiatem kutnowskim w sobotę, 23 lipca. Strażacy podjęli wówczas prawie 100 interwencji - najwięcej z nich dotyczyło właśnie złamanych gałęzi i powalonych drzew.

- Najczęściej strażacy wyjeżdżali do złamanych gałęzi i powalonych drzew w sumie odnotowaliśmy 58 takich zdarzeń. 16 interwencji zwianych było z uszkodzonymi dachami na budynkach mieszkalnych, a 20 dotyczyło uszkodzonych dachów na budynkach gospodarczych – mówił mł. bryg. Mariusz Jagodziński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy