Reklama

Reklama

Kiedy w Kutnie będzie można wyrobić paszport? "Musimy na to jeszcze poczekać"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. pixabay.com&archiwum

Kiedy w Kutnie będzie można wyrobić paszport? "Musimy na to jeszcze poczekać" - Zdjęcie główne

W Kutnie ma zostać uruchomione biuro paszportowe, ale jak mówi Prezydent Miasta Zbigniew Burzyński najprawdopodobniej nastąpi to w przyszłym roku | foto fot. pixabay.com&archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kiedy mieszkańcy Kutna nie będą musieli wybierać się do innych miast by wyrobić paszport? Na to pytanie niedawno odpowiedziały władze miasta. Procedura uruchomienia biura paszportowego nie należy do tych najbardziej błyskawicznych, dlatego kutnianie powinni uzbroić się w cierpliwość.

Reklama

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że w Kutnie ma pojawić się biuro paszportowe. Część mieszkańców Kutna już zastanawia się gdzie i w jaki sposób składać wnioski o paszporty.

- Wystąpiliśmy do Wojewody, że chcemy zorganizować biuro paszportowe. Oczekujemy na odpowiedź, ale po rozmowie telefonicznej Sekretarza z osobą odpowiedzialną za sprawy paszportowe  mamy informację, ze proces organizacji takiego biura trwa od sześciu do dziewięciu miesięcy – wyjaśniał w trakcie ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Taki okres czasu wynika z dostępności sprzętu. Trzeba również zadbać o odpowiednią obsadę, władze Kutna rozmawiały z przedstawicielami miast, w których takie biura funkcjonują i z tych rozmów wynika, że w takich miejscach pracuje jedna, dwie lub czasami więcej osób.

Prezydent mówił, że w tym roku raczej nie uda się otworzyć biura paszportowego w naszym mieście.

- Musimy jeszcze poczekać i będziemy informować, kiedy będziemy bliżej otwarcia – zapewniał Z. Burzyński.

Przypomnijmy – jak informowano wcześniej miasto zapewni lokal do obsługi punktu paszportowego w urzędzie, natomiast Łódzki Urząd Wojewódzki wyposaży go w odpowiedni sprzęt i personel odpowiedzialny za obsługę paszportową.

Uruchomienie takiego punktu to temat, który w naszym mieście przewija się od dłuższego czasu. Władze Kutna przypominały, że kilkukrotnie występowano do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego o wydanie zgody na utworzenie biura paszportowego. Samorząd miejski deklarował zaangażowanie środków, ale nie spotykało się to z aprobatą ŁUW.

- Być może ze względu na duży ruch w zakresie obsługi paszportowej sytuacja uległa zmianie. Pojawiła się możliwość utworzenia punktu paszportowego w naszym mieście, o której rozmawiałem z panem wojewodą podczas ostatniego  pobytu w Kutnie – komentował w lipcu Z. Burzyński.

Więcej na ten temat W TYM MIEJSCU.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy