Reklama

Reklama

Dobra wiadomość dla mieszkańców! W Kutnie powstanie punkt paszportowy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Dobra wiadomość dla mieszkańców! W Kutnie powstanie punkt paszportowy - Zdjęcie główne

Dobra wiadomość dla mieszkańców! W Kutnie powstanie punkt paszportowy | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Kutna mogą mieć powód do radości. W urzędzie miasta zostanie bowiem uruchomiony punkt paszportowy. Taką gotowość zgłosił prezydent Burzyński wojewodzie łódzkiemu, który w odpowiedzi na liczne zapytania samorządów, w tym kutnowskiego, przedstawił taką propozycję.

Reklama

Miasto udostępni lokal do obsługi punktu paszportowego w urzędzie miasta. Natomiast Łódzki Urząd Wojewódzki wyposaży go w odpowiedni sprzęt i pracownika odpowiedzialnego za obsługę paszportową.

- To jest temat, który przewija się od wielu lat. Parokrotnie występowaliśmy do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego o wydanie zgody na utworzenie biura paszportowego, deklarowaliśmy zaangażowanie środków, ale zawsze było to oceniane negatywnie. Być może ze względu na duży ruch w zakresie obsługi paszportowej sytuacja uległa zmianie. Pojawiła się możliwość utworzenia punktu paszportowego w naszym mieście, o której rozmawiałem z panem wojewodą podczas ostatniego  pobytu w Kutnie - informuje prezydent Zbigniew Burzyński.

Prezydent podkreśla, że poczatki funkcjonowania takiego punktu mogą być trudne. 

- Przekazaliśmy panu wojewodzie deklarację ścisłej współpracy w zakresie utworzenia takiego punktu. Jednocześnie, przewidując już duże zainteresowanie, wystąpiłem z prośbą o przyznanie dwóch stanowisk pracy wraz z wyposażeniem. Zobaczymy jak będzie to funkcjonowało, początki mogą być trudne, ale najważniejsze, że mieszkańcy będą mogli odebrać swoje paszporty na miejscu - podkreśla prezydent Burzyński.

Kiedy możemy spodziewać się otwarcia punktu paszportowego? Jak będzie on funkcjonował? Do sprawy na pewno wrócimy.

Info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy