Reklama

Reklama

Drzewa runęły do rzeki, wszystko przez wichurę. W weekend znów może być nieciekawie [ZDJĘCIA/PROGNOZA DLA KUTNA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po ubiegłotygodniowej nawałnicy strażacy mieli pełne ręce roboty. Podjęli prawie 100 interwencji dotyczących usuwania skutków załamania pogody. W niektórych miejscach – na przykład nad Ochnią w Kutnie – na własne oczy możemy zobaczyć z jak silnym żywiołem mieliśmy do czynienia. Niestety, prognozy na najbliższe dni również nie są optymistyczne.

Reklama

W ubiegłą sobotę  przez powiat kutnowski przeszła burza, w związku z  która strażacy interweniowali 94 razy.

- Najczęściej strażacy wyjeżdżali do złamanych gałęzi i powalonych drzew w sumie odnotowaliśmy 58 takich zdarzeń. 16 interwencji zwianych było z uszkodzonymi dachami na budynkach mieszkalnych, a 20 dotyczyło uszkodzonych dachów na budynkach gospodarczych – informuje mł. bryg. Mariusz Jagodziński.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w gm. Oporów, Bedlno i Żychlin. Czytelnicy poinformowali nas, że w Kutnie wciąż można dostrzec skutki tego, co działo się niemal tydzień temu. Do Ochni na wysokości mostu na ulicy Mickiewicza runęły dwa duże drzewa, póki co jeszcze nie zostały uprzątnięte.

Nie odnotowano osób poszkodowanych w związku z nawałnicą jaka nawiedziła powiat kutnowski.

Jaka pogoda czeka nas jutro i w niedzielę? Niestety, prognozy nie są zbyt optymistyczne. Informują o tym pasjonaci pogodowi zrzeszeni w Poddębicko-Łęczyckich Łowcach Burz, którzy wydają także ostrzeżenia dla naszego powiatu.

Jak podkreślają dziś mamy ostatni ciepły dzień rozpoczynającego się weekendu.

- Co prawda jest trochę więcej chmur, ale z nich jeszcze dziś nie powinno padać. Jednak te chmury są oznaką zbliżania się mocno uwodnionego niżu wraz z systemem frontów atmosferycznych (punktowo wbudowane komórki konwekcyjne z pojedynczymi wyładowaniami), który odpowiadał będzie za pochmurny i bardzo deszczowy weekend (opady niemal od soboty - godz. 4:00 do niedzieli - godz. 20:00!!) – ostrzegają Łowcy Burz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy