Reklama

Gmina wyda ponad 700 tys. na modernizację szkoły

Opublikowano:
Autor:

Gmina wyda ponad 700 tys. na modernizację szkoły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ministerstwo dzięki wprowadzeniu reformy oświaty postawiło samorządy przed niełatwym zadaniem. Z takim mierzy się właśnie gmina Żychlin, która by zaadaptować budynek Zespołu Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza na szkołę podstawową i liceum, musi wydać ponad 700 tys. zł na jego modernizację. W postępowaniu przetargowym wybrano już wykonawcę.

Prace zakładają szeroko rozumianą modernizację szkoły. Remonty będą przeprowadzane m.in. w szatniach, częściach sanitarnych, salach lekcyjnych, a także na korytarzach. Częściowo zmodernizowana zostanie również sieć ciepłownicza. Wszystko będzie przystosowane zarówno dla uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej jak i liceum tak, by od 1 września obecny Zespół Szkół zaczął funkcjonować.

Nazwa zadania to „Adaptacja budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie na cele Szkoły Podstawowej Nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego w Żychlinie.” Po otwarciu ofert do przetargu zgłosiło się 5 firm:

  • Firma Handlowo-Usługowa „RAF-DET” Rafał Kalinowski,
  • BMB Budownictwo Sp. z o.o. Sp. k.,
  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ELVIS” Robert Kaczmarek,
  • Black Man Aleksandra Wolska,
  • Zakład Remontowo-Budowlany Józef Melka.

Gmina Żychlin wybrała niedawno wykonawcę inwestycji, a została nim firma „ELVIS”, która złożyła ofertę na kwotę 737 538,21 zł. Zgodnie z planami termin zakończenia inwestycji to 5 sierpnia br.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE