Reklama

Reklama

Gminy z powiatu kutnowskiego z dużym dofinansowaniem. Na co przeznaczą środki?

Opublikowano: śr, 14 lip 2021 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwie gminy z powiatu kutnowskiego otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus”. Chodzi o Krośniewice i Dąbrowice, które będą mogły skorzystać dotacji w wysokości 70 tys. zł.

Reklama

Powiat kutnowski z dużym wsparciem

Dziś, 13 lipca, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego w ramach programu "Infrastruktura sportowa Plus" podpisane zostały kolejne umowy, między innymi o dofinansowanie dwóch projektów, które będą zrealizowane w powiecie kutnowskim, a konkretnie w gminie Krośniewice i gminie Dąbrowice.

Symboliczne czeki przekazał członek zarządu województwa Robert Baryła. Odebrali je burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman oraz wójt gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska.

Gmina Krośniewice za dotację w wysokości 70.000 zł zmodernizuje Stadion Miejski w Krośniewicach. Wymienione zostanie ogrodzenie, a obiekt doposażony we wiaty sportowe. Z kolei Gmina Dąbrowice tę samą sumę przeznaczy na modernizację infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół w Dąbrowicach. Wyremontowana zostanie szatnia sportowa, przy boisku zamontują piłkochwyty i wymienią ogrodzenie.

O programie

Program „Infrastruktura sportowa Plus” skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego - miast, gmin i powiatów. Dotacje są przeznaczane na budowę, przebudowę, modernizację oraz doposażenie w niezbędny sprzęt obiektów sportowych i rekreacyjnych w województwie łódzkim.

- Chętnie wspieramy wszelkie inwestycje i inicjatywy, które mogą przyczynić się do propagowania aktywności sportowej wśród mieszkańców naszego regionu, zarówno tych młodszych jak i starszych – podkreślił Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego.

W pierwszym naborze na program „Infrastruktura sportowa Plus”, przeznaczono 4 mln zł. Zainteresowanie było jednak tak duże, że zarząd województwa zdecydował o zwiększeniu puli środków do 5 mln zł. W sumie w dwóch tegorocznych naborach wpłynęło 179 wniosków. Po dokładnej ocenie wybranych zostało 75 projektów, które otrzymają dotację do 100 tys. zł. Pieniądze mają być wykorzystane do końca tego roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE