Reklama

Reklama

Groźne wypadki z udziałem pieszych w regionie. Za kółkiem młodzi kierowcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Groźne wypadki z udziałem pieszych w regionie. Za kółkiem młodzi kierowcy - Zdjęcie główne

Dwa wypadki z udziałem pieszych. Za kierownicą młodzi kierowcy | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ostatnich dniach na drogach naszego regionu było naprawdę niebezpiecznie. Doszło m.in. do dwóch groźnych zdarzeń z udziałem pieszych. W obu przypadkach za kierownicą znajdowali się młodzi kierowcy.

Reklama

O wypadkach donosi Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie. W miniony czwartek około godz. 19:30 19-latek potrącił tam przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. 

- Kierujący volkswagenem 19-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego na wyznaczonym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącą przez przejście 53-letnią mieszkankę Gostynina. Na szczęście  kobieta w wyniku potrącenia nie doznała poważnych obrażeń - informują gostynińscy policjanci.

Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnym.

To jednak nie koniec podobnych zdarzeń. Do kolejnego doszło w poniedziałek, 9 stycznia na drodze gminnej w Sokołowie (gm. Gostynin).

- 23-letni kierujący audi potrącił 70-letniego mieszkańca gminy Gostynin, który poruszał się prawą stroną drogi. 70-letni mężczyzna z obrażeniami nogi został przewieziony do szpitala. Pieszy, jak i kierujący byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z gostynińskiej komendy - dodają funkcjonariusze. 

Policja podkreśla, że "kluczowym czynnikiem warunkującym bezpieczeństwo na drodze jest zachowanie człowieka. Umiejętność przewidywania i myślenia za innych uczestników ruchu drogowego to zasada, jaką należy doskonalić. W myśl obowiązujących przepisów piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami już w momencie wchodzenia na przejście, a nie jak dotychczas dopiero na przejściu".

Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem pieszych jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. 

Należy również pamiętać o przestrzeganiu prędkości. Przepisy oraz znaki drogowe jasno określają dopuszczalną  prędkość, jednak nie zawsze jest ona prędkością bezpieczną. Czym zatem jest prędkość bezpieczna? Najprościej rzecz ujmując, jest to prędkość pozwalająca kierowcy kontrolować sytuację  na drodze. Ponadto zawsze trzeba brać pod uwagę swoje umiejętności, stan nawierzchni, porę dnia oraz warunki pogodowe.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zachowanie ostrożności, wzajemnego szacunku i rozwagi na drodze - zaznaczają funkcjonariusze. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy