Reklama

Reklama

Ranking „Perspektywy” 2023. Kutnowskie szkoły w elitarnym gronie najlepszych w Polsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI/Facebook

Ranking „Perspektywy” 2023. Kutnowskie szkoły w elitarnym gronie najlepszych w Polsce - Zdjęcie główne

Ranking „Perspektywy” 2023. Kutnowskie szkoły w elitarnym gronie najlepszych w Polsce | foto archiwum KCI/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poznaliśmy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce! Nie zabrakło wśród nich kutnowskich szkół średnich, które zdobyły złote, srebrne i brązowe tarcze. Ranking został przygotowany przez miesięcznik „Perspektywy” już po raz dwudziesty piąty.

Reklama

Ranking „Perspektywy” 2023

W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do rankingu.

Warto wspomnieć, że klasyfikacji jest aż pięć. Wśród nich dwie główne: Ranking Liceów Ogólnokształcących 2023 i Ranking Techników 2023, oraz trzy dodatkowe: Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2023, Ranking Maturalny Techników 2023 oraz Ranking Szkół Olimpijskich 2023.

Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać szkołę, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

– Od 25 lat z satysfakcją pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, jakie publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej. Mamy w tegorocznym zestawieniu tradycyjnych prymusów i liczne grono zupełnie nowych liderów. Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę, ale szczególnie się cieszymy, gdy w czołówce rankingu pojawiają się „nowi”, bo to dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty, że wciąż są w polskich szkołach ambitni pedagodzy, którym chce się pracować.

Przy tworzeniu rankingu kapituła bierze pod uwagę wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach. W przypadku liceów uwzględnia się też osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a w przypadku techników wyniki egzaminów zawodowych.

Ranking „Perspektywy” 2023. Jak poradziły sobie kutnowskie szkoły?

Wśród liceów najbardziej wyróżniło się Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. prof. Zbigniewa Religi w Kutnie, które może pochwalić się Złotą Tarczą. Szkoła zajęła 155 miejsce w rankingu najlepszych liceów, 145 w rankingu maturalnym i 11 w rankingu wojewódzkim.

Srebrną Tarczę zdobyło natomiast I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie, które uplasowało się na 348 miejscu w rankingu najlepszych liceów w Polsce i na 25 miejscu w województwie łódzkim.

Na 67 i 69 miejscu w województwie znalazły się za to odpowiednio III Liceum Ogólnokształcące w Kutnie wchodzące w skład Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Obu szkół zabrakło niestety w rankingu ogólnopolskim.

W kategorii techników Brązową Tarczę zdobyło Technikum nr 3 (Zespół Szkół nr 3 im. W. Grabskiego) lądując na 340 pozycji w rankingu ogólnopolskim i 21 miejscu w województwie łódzkim.

Technikum nr 1 (Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica) znalazło się natomiast na 63 miejscu w rankingu wojewódzkim.

Pełny ranking znajdziecie TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy